شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۳۹

به گزارش میهن پست -تصور این که بتوانید یک سوپر اسپرت ۵۲۵اسب بخاری را در عرض ۴.۱ ثانیه رام کنید کمی سخت است….

به گزارش میهن پست -تصور این که بتوانید یک سوپر اسپرت ۵۲۵اسب بخاری را در عرض ۴.۱ ثانیه رام کنید کمی سخت است. در این مدت زمان شما به مرز سرعت ۱۰۰کیلومتر درساعت دست یافته اید.

ظاهر خودرو

در بخش ظاهر خودرو  طراحان Racing One رنگ های مختلفی را انتخاب کردند. ابتدا کل بدنه را به رنگ سبز مات طراحی کردند. بعد از آن، بخش های مورد نظر را با خط و خطوط مشکی طراحی کردند تا چهره ای خاص و جذاب به این سوپر اسپرت آلمانی دست دهد. درقسمت جلو برای متمایز جلوه دادن چهره خودرو جلو پنجره و هواکش های طرفین سپر را به رنگ مشکی و با پوشش پلاستیکی فشرده انتخاب کردند. در گوشه ی سپر جلو نیز از دمپرهای مخصوصی برای شکافتن جریان باد استفاده شده است. دونوار قرمز رنگ نیز برروی هواکش های طرفین تعبیه شده که جلوه خاصی را به این قسمت بخشیده است. درقسمت کناری نیز رینگ های اصلی R۸ را به رنگ مشکی طراحی کرده و نوار سبز رنگی برروی لبه رینگ ها نقش بسته که درحین حرکت زیبایی خاصی را به همراه دارد. آینه های جانبی با نمونه کربین جدیدی تعویض شده اند، نمونه های استاندارد کمی پهن تر هستند که جای خود را به مدل های ساخته شده توسط Racing One داده اند. طرح های طرفین بدنه نیز همانند هواکش کنار درها مشکی است.
2014-Audi-R8-Spyder-front-end

تصور این که بتوانید یک سوپر اسپرت ۵۲۵اسب بخاری را در عرض ۴.۱ ثانیه رام کنید کمی سخت است. در این مدت زمان شما به مرز سرعت ۱۰۰کیلومتر درساعت دست یافته اید. با ترمز گرفتن ناگهانی و معکوس جعبه دنده صدایی بسیار خشمگین و لرزاننده را خواهید شنید! این صدا دقیقاً از پشت سرتان می آید. تمام این هیجان ها از درون آئودیR۸ V۱۰ خارج می شود.کاملاً استاندارد و دست نخورده، بدون کوچکترین تغییر در بخش ظاهری و فنی!

نیروگاه بخار

وقتی تیونر آلمانی Racing One به سراغ محصول فوق العاده آئودی می رود همه چیز متفاوت می شود، حتی صدای سیستم اگزوز. تیونر آلمانی Racing One در جدیدترین پروژه خود سراغ آئودی R۸ با پیشرانه ۰۱سیلندر رفته است. هدف از این پروژه تغییر بخشی از ظاهر خودرو و همچنین افزایش راندمان و توانایی فنی R۸ بوده است. مهندسین و متخصصین Racing One در ابتدا به سراغ نیروگاه۵۲۵ اسب بخار رفته اند. پیشرانه Vشکل آئودیR۸ با حجم ۵/۲ لیتر در حالت استاندارد می تواند ۵۲۵ اسب بخار قدرت در ۸۰۰۰دور بردقیقه تولید نماید. همچنین حداکثر گشتاور تولید نیز در۶۵۰۰دور بر دقیقه معادل ۰۳۵ نیوتن متر به​دست می آید. برای دستیابی به قدرت بیشتر ابتدا به سراغECU رفته. با برنامه ریزی مجدد در بخشECU قدرت پیشرانه تا حد چشمگیری افزایش یافت. اما این پایان کار نیست.

2013-naias-audi-r8-facelift-live-photos-medium_19

نصب فیلترهوای اسپرت نیز در دستور کار قرار گرفته است. برای آن که قدرت پیشرانه به عدد مورد نظر برسد از سیستم اگزوزAkrapovic استفاده شده است. این سیستم اگزوز که از جنس تیتانیوم بوده شامل هدرز،کاتالیزور، منبع اگزوز و سراگزوزهای مشکی رنگ است. این سیستم اگزوزها علاوه بر این که صدای برندهR۸ را دوچندان کرده است باعث شده تا صدایی بسیار طنین اندازتر در دورهای آغازین به گوش برسد، کاتالیزورها و صداگیرهایی مورد استفاده در این خودرو باعث تولید چنین صدایی شده اند. این تغییرات باعث شد تا پیشرانه ای که در پشت سرتان قرار دارد ۶۰۲ اسب بخار تولید نماید. افزایش قدرت تا حدود۰۸ اسب بخار! همچنین شتاب صفر تاصد این خودرو در کمتر از ۴ثانیه صورت می گیرد و حداکثر سرعت R۸ نیز به بیش از ۰۲۳ کیلومتر درساعت افزایش یافته است. برای کنترل هرچه راحت تر خودرو از تایرهای دانلوپ ۹۱ اینچ استفاده شده، همچنین سیستم ترمزها نیز تا حدودی تقویت شده است.

حسابی خرج تراشیدند

در قسمت انتهایی نیز تغییرات جزئی صورت گرفته است. درداخل کابین نیز صندلی های ریس Schroth تعبیه شده است. صندلی های مورد استفاده در این خودرو به خاطر داشتن نگه دارنده های کناری به خوبی در سرعت های بالا و به خصوص در حین ورود به پیچ های بسیار تند بدن سرنشینان را به خوبی مهار می کند. عکس العملی همانند گهواره کودک دارد. این دوصندلی به همراه دیگر تغییرات ایجاد شده درون کابین باعث کاهش چشمگیر وزن کلی خودرو از ۱۶۲۰ کیلوگرم شده است.

46-2014-audi-r8-v10-plus-fd

کاهش وزن در R۸ مورد نظر باعث کاهش رکوردهای استاندارد این مدل شده است. مدیر پروژه این تیونر آلمانی هزینه کلی خودرو را ۶۲ هزار یورو اعلام کرد. یعنی اگر شما خواهان داشتن چنین خودرویی هستید باید علاوه بر قیمت خودرو، مبلغی در حدود۶۲ هزار دلار را از حساب بانکی تان خارج کنید.

منبع:audiusa.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *