پنجشنبه، ۲۱ فروردین ۹۹ - ۱۰:۰۵
تیونینگ تویوتا سوپرا

تیونینگ تویوتا سوپرا که به تازگی توسط کمپانی dÄHLer انجام شده دارای ویژگی های بی نظیری است که در این مطلب از میهن…

تیونینگ تویوتا سوپرا که به تازگی توسط کمپانی dÄHLer انجام شده دارای ویژگی های بی نظیری است که در این مطلب از میهن پست آنها را معرفی میکنیم. با ما همراه شوید.

تیونر سوئیسی dÄHLer در تازه‌ترین پروژه‌ی خود، بسته‌های ارتقا‌ی عملکردش برای نسل جدید تویوتا سوپرا را رونمایی کرده است. شرکت dÄHLer به تیونینگ محصولات بی‌ام‌و شهرت دارد و سال گذشته، خودرو بی‌ام‌و Z4 سفارشی را رونمایی کرد. حال نوبت تویوتا سوپرا جدید (GR Supra) فرارسیده است تا مانند برادر ناتنی‌اش، زیر جراحی این تیونر سوئیسی قرار گیرد. برخلاف مدل Z4، تیونر dÄHLer در پروژه‌ی سوپرا، روی بدنه‌ی خودرو تغییرات زیادی اعمال نکرده است.

تویوتا سوپرا با تیونینگ dÄHLer از قطعات جدید بسیاری بهره می‌برد. در این محصول، از سامانه‌ی اگزوز ساخته‌شده با فولاد ضدزنگ استفاده شده است که درمقایسه‌با نسخه‌ی معمولی، صدای بیشتری تولید می‌کند. فنر‌بندی خودرو که قابلیت تنظیم ارتفاع و نرمی را دارد، دستخوش تغییر شده است. همچنین، رینگ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی به‌همراه لاستیک‌های ساخت میشلن روی این خودرو تویوتا نصب شده است.

پیشرانه‌ی این خودرو اسپرت ژاپنی نیز ارتقا یافته است و از موتور سه‌لیتری شش سیلندر با آرایش خطی بهره می‌برد که به‌همراه توربوشارژر در حالت استاندارد ۳۳۵ اسب‌‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند؛ درنتیجه، می‌تواند درحدود چهار از حالت سکون به سرعت صد کیلومتربرساعت برسد. شایان ذکر است سرعت نهایی تویوتا سوپرای تقویت‌شده نیز به ۲۵۰ کیلومتر‌بر‌ساعت محدود شده است.

dÄHLer دو سطح از ارتقا‌ی قدرت را برای این ژاپنی در نظر گرفته است. بسته‌ی ارتقا‌ی سطح اول قدرتی برابر ۴۰۲ اسب‌بخار و ۶۱۰ نیوتن‌متر گشتاور و بسته‌ی ارتقای سطح دوم قدرتی برابر ۴۵۴ اسب‌بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌کند. در بسته‌ی ارتقای سطح دوم، از محدودیت الکترونیکی سرعت خبری نیست.

این تیونر سوئیسی علاوه‌بر تقویت پیشرانه، سایر جنبه‌های عملکرد خودرو را نیز بهبود بخشیده است. در این محصول، از مجموعه‌ی فنر‌بندی جدید استفاده شده است که فرمان‌پذیری بهتری را در رانندگی پیست ارائه می‌‌کند. تنظیم مجدد ECU نیز به بهبود عملکرد خودرو کمک کرده است.

باهم در میهن پست تصاویری از تویوتا سوپرا با تیونینگ داهلر را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: carscoops[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.