جمعه، ۲۴ آذر ۹۶ - ۰۲:۴۵
تی‌شرت هوشمند Sygnal

امروز دیگر فناوری هم در کنار پیشرفت خود به نحوی جای خود را در پوشیدنی ها هم باز کرده است چرا که یک…

امروز دیگر فناوری هم در کنار پیشرفت خود به نحوی جای خود را در پوشیدنی ها هم باز کرده است چرا که یک شرکت هندی به نام Broadcast Wearables موفق به طراحی و تولید یک تی‌ شرت هوشمند مجهز به سیستم مسیریابی شده است. این تی‌ شرت هوشمند که سیگنال Sygnal نام دارد می‌تواند تعداد قدم‌های کاربر، میزان کالری سوزانده شده، طبقات پیموده شده را اندازه‌گیری و شمارش کند و همچنین مسیر را به کاربر نشان دهد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بد نیست یدانید که این تی‌شرت هوشمند دارای قطعات الکترونیکی است که در آن تعبیه شده و یک اپلیکیشن همراه با این فناوری همگام سازی می‌شود و البته هنگامی که کاربر اقدام به خرید تی‌شرت می‌کند، باید برنامه آن را نیز دانلود کرده و آن را با تی‌شرت همگام سازی کند.

تی‌شرت هوشمند

اگر چه این اولین باری نیست که تی‌شرت هوشمند ساخته می شود اما باید گفت که با پوشیدن ایت تیشرت هوشمند دیگر نیازی به انجام کاری نبوده و کاربر روال طبیعی زندگی خود را دنبال می‌کند. در پایان روز تی‌شرت تمام جزئیات را پیگیری کرده و آن را با اپلیکیشن این فناوری همگام سازی می‌کند و در نتیجه اپلیکیشن جزئیات بیشتری در مورد میزان فعالیت کاربر، قدم‌های وی و میزان کالری مصرفی را ارائه می‌دهد.

کنترلگر کوچک این تی‌شرت هوشمند Sygnal به همراه باتری و مدارها در یک جعبه به اندازه بسته بیسکویت تعبیه شده که ضد آب و عاری از پرتوهای مضر است. باتری این تی‌شرت در زمان شستشو دچار هیچ مشکلی نمی‌شود.

تی‌شرت هوشمند

بد نیت بدانید که کنترلگر این تی شرت هوشمند و یا به عبارتی این فناوری از طریق بلوتوث به برنامه متصل شده و عمر باتری آن پنج روز است و این کنترلگر همچنین دارای دکمه روشن و خاموش در آستین است.

محققان تقریبا چهار ماه را صرف تحقیق و توسعه این تی‌شرت کرده و در نهایت موفق شدند که این فناوری را به GPS مجهز کنند .سیستم ناوبری این تی‌شرت با GPS تلفن همراه همگام سازی شده است. سمت راست یا چپ این تی‌شرت هنگام تعیین مسیر و لزوم گردش به طرفین، لرزش ایجاد می‌کند.

[highlight]منبع[/highlight]   gizbot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.