سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۶

‌مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 7 میلیون جلد کتب درسی در استان توزیع شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

‌مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 7 میلیون جلد کتب درسی در استان توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، نخعی در نشست خبری افزود: هزینه این کتب 120 میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: 96 درصد کار توزیع کتب درسی در استان به اتمام رسیده است.

نخعی افزود: در سال گذشته، تنها هزینه حمل و نقل کتب درسی مبلغی نزدیک به 300 میلیون تومان بوده که این عوامل بار مضاعفی را بر آموزش و پرورش استان تحمیل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: معلمان تمامی مدارس استان ساماندهی شده‌اند و برای روز اول مهر هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

نخعی در ادامه اظهار کرد: 98 درصد ثبت نام دانش آموزان استان به صورت الکترونیک انجام شده و استان رتبه اول در سطح کشور را در این رابطه دارد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توزیع و تجهیزات آزمایشگاهی، خوابگاهی کلاسی با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس ازجمله اقداماتی است که تاکنون در پروژه مهر صورت گرفته است.

این مسئول گفت: مبحث ساماندهی نیروها در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان سال‌ها با چالش‌های بسیاری به همراه بوده است و ما بر آنیم که به یاری خداوند و همت همکاران ارجمندمان به این موضوع خاتمه دهیم.

مدیرکل آموزش برورش سیستان و بلوجستان از ورود 32 هزار نو آموز کلاس اولی به مدارس و آمادگی این سازمان برای تشکیل کلیه‌ی کلاس‌های درسی در روز اول مهر خبر داد و تاکید کرد: تمامی کلاس‌ها در روز اول مهر تشکیل و معلمین تدریس کتب را آغاز خواهند کرد.

‌وی همچنین خاطرنشان کرد: امسال با توجه به برنامه ریزی‌ها و پیش بینی‌های انجام شده نگرانی در خصوص کمبود معلم در مدارس وجود ندارد.

‌مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه بیان کرد: به ترتیب دانش آموزان استان در رشته‌های علوم انسانی، تجربی، ریاضی فیزیک و کار دانش بیشترین پوشش تحصیلی را دارند.

وی تصریح کرد: کلاس‌های درس 36 درصد از مدارس استان نیازمند بازسازی هستند.

نخعی گفت: برخی از مدارس استان به لحاظ استحکام بنا، قدیمی و بسیار ضعیف هستند.

وی خاطرنشان کرد: از 10 هزار کلاس درسی که نیاز به باز‌سازی داشته‌اند، 35 درصد بازسازی شده ‌و 65 درصد دیگر آن باقی مانده است.

نخعی گفت: در آموزش و پرورش مسائل بنیادین در حاشیه قرار گرفته و باید رسالت فرهنگی آموزش و پرورش محور کار قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: 5 کمیته پروژه مهر استان متشکل از ثبت نام، ساماندهی نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز، اطلاع رسانی و کمیته نظارت و ارزیابی از خرداد ماه سالجاری فعالیت‌های آماده سازی ورود دانش آموزان را به مدارس در روز اول مهر انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از هزار کودک فاقد شناسنامه با مجوز مراجع قضایی، ثبت نام مدارس استان شده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امسال با توجه به ثبت نام کودکان فاقد شناسنامه، سعی برآن است تا هیچ کودک بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

نخعی همچنین از آموزش 15 هزار نو آموز دو زبانه بدو ورود به مدارس استان نیز خبر داد و گفت: این طرح در قالب طرح سنجش آمادگی قبل از ورود به مدارس کودکان انجام شده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.