یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر مفیدی عصر یکشنبه طی مراسمی به مناسبت جشن دهه مبارک ولایت در جمع خانواده‌ های کارکنان ثبت…

به گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر مفیدی عصر یکشنبه طی مراسمی به مناسبت جشن دهه مبارک ولایت در جمع خانواده‌ های کارکنان ثبت اسناد و املاک استان گیلان افزود: طی یک سال گذشته و از شروع اجرای طرح ثبت آنی معاملات از شهریور ماه سال گذشته تاکنون 560 هزار سند در دفاتر اسناد رسمی استان تنظیم شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون در اجرای هرچه سریع‌ تر ثبت آنی “ادارات ثبت به بیش از 62 درصد از استعلامات الکترونیکی واصله در مدت دو روز پاسخ می‌ دهند “،  اظهارداشت: فقط از ابتدای سال جاری تاکنون 50 هزار و 824 استعلام الکترونیکی صادر و به دفاتر ارسال شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان گفت: این اداره کل با داشتن 22 اداره‌ ذی‌ ربط شهرستانی و 580 کارمند رسمی، پیمانی و قراردادی یکی از ادارات حساس زیرمجموعه قوه قضائیه  دانست و گفت: ثبت آنی معاملات در اجرای ماده 211 قانون برنامه پنجم در  این استان همزمان با سایر نقاط کشور اجرا شده است و ارسال تمام مراحل استعلام از ثبت، تنظیم سند و ارسال خلاصه معاملات به صورت سیستمی انجام می‌ شود.

وی با تاکید بر اینکه در سنوات اخیر کارهای بزرگی در ثبت اسناد کشور صورت گرفته و خدمات ثبتی همراه با الکترونیکی و سیستمی‌ شدن رشد بسزایی داشته‌ اند، اضافه کرد: گذر ثبت از مرحله سنتی به مدرن تلاش مضاعف همکاران را موجب شده است.

مفیدی در این رابطه به صدور 47 هزار سند تک برگ در گیلان اشاره کرد و افزود: در شش‌ ماهه نخست سال جاری 47 هزار برگ سند تک برگ کاداستری صادر شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت 53 هزار و 671 پاسخ به استعلام الکترونیکی به دفاتر ارسال و تعداد 49 هزار و 171 خلاصه معامله الکترونیکی واصل و ضمن ورود به بانک جامع املاک در دفاتر ثبت شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان در ادامه و صدور 110 هزار سند روستایی برای روستائیان از سوی این اداره کل اشاره کرد و گفت: طی شش‌ ماهه نخست سال جاری 16 هزار و 900 سند روستایی صادر و به 12 هزار پرونده اراضی فاقد سند رسمی رسیدگی شده و گیلان در این رابطه دارای رتبه دوازده کشوری است.

وی اظهارداشت: در شش‌ ماهه نخست سال‌جاری 116 میلیارد ریال از درآمدهای ثبتی وصول و به خزانه دولت واریز شده که نسبت به مدت مشابه با رشد 63 درصدی روبه‌رو بوده است.

مفیدی همچنین به فعالیت 277 دفتر ثبت اسناد رسمی در گیلان اشاره داشت و با تاکید بر اینکه دفاتر ثبت اسناد همواره همکار بسیار خوبی برای کارکنان ثبت اما در بخش خصوصی شمرده می‌شوند، افزود: به زودی کانون سردفتران ثبت اسناد و املاک در استان گیلان تشکیل می‌ شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان بیان داشت: تاکنون فعالیت این دفاتر به صورت تشکل “جامعه ” دنبال می‌شد که با تبدیل آن به “کانون ”  به یقین جایگاه آنان با استقلال وسیع‌ تری روبه رو خواهد بود.

 وی یادآورشد: تشکیل کانون سردفتران ثبت اسناد و املاک در گیلان همزمان با چند استان معدود کشور در حال اجرایی‌ شدن است که مقدمات اولیه این مهم طی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، این مراسم با حضور یونس رنجکش مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان، احمد اسماعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، جمعی از مدیران ستادی، فرزندان شاهد شاغل در اداره کل و خانواده‌ های کارکنان ثبت برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *