چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۹۷ - ۰۹:۳۳

ثبت زیبایی های شهر بوداپست مجارستان با ۵ سال تلاش یک عکاس این روزها در حالی سوژه رسانه ها شده است که این…

ثبت زیبایی های شهر بوداپست مجارستان با ۵ سال تلاش یک عکاس این روزها در حالی سوژه رسانه ها شده است که این عکاس واقعا طی ۵ سال تلاش متوالی آن هم در ساعاتی خاصی از سپیده دم به هنگام طلوع خورشید در مکان های دیدنی و تاریخی شهر موفق به ثبت عکس های دیدنی و خارق العاده ای شده است که نگاه هر بیننده را به آن ها مجذوب می کند. با میهن پست همراه شوید.

ثبت زیبایی های شهر بوداپست کشور مجارستان اگر چه تا به حال توسط عکاسان دیگری بارها و بارها به ثیت رسیده است اما، تصاویر پیش که در سایت منتشره شده است به دلیل خاص بودنشان بسیار متفاوت و دیدنی تر از عکس هایی است که تا به حال از این شهر تهیه شده است.

بد نیست بدانید که بوداپـِست پایتخت کشور مجارستان و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بعلاوه مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می‌باشد. بوداپست از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع شده‌اند و مساحت شهر حدود ۵۲۵ کیلومتر مربع است و یک واحد مستقل در تقسیمات کشوری مجارستان است.

عکاس این عکس ها – مارک مِروای – که با نام مارکو در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند در خصوص عکس های می گوید:لحظه طلوع خورشید و خاموش شدن آخرین چراغ و لامپ های شهر و هنگام غروب خورشید جز زیباترین لحظات شبانه روز برای من است که با بازی رنگ ها در آسمان و تلفیقش با سازها و معماری های شهر زیبای بوداپست تصاویری و لحظاتی خاطره انگیز ، دیدنی و وصف ناشدنی خلق می کند که برای من نه تنها بسیار لذت بخش است بلکه فرصتی است برای ثبت آن لحظات در قاب تصاویر که بشود آن را به جهان معرفی کرد.

مارکو می گوید: پیدا کردن بهترین زمان برای ثبت یک تصویر، چالش اصلی هر روزه‌ی من بود. تجربه‌ای لذت بخش که آن را در وهله‌ی اول با دوستانم و سپس با مردم به اشتراک گذاشتم. زیبایی طبیعت و جادوی نور، بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که دستان بخشنده‌ی طبیعت به ما هدیه کرده است و زیبایی های طبیعت و تماشای لحظات دیدنی زمین نیازی به گفتن کلمات ندارد اجازه بدهیم که تصاویر صحبت کنند.

مارک مِروای عکاس

مارک مِروای

[highlight]منبع: boredpanda[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.