یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مسرور عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن تبریک عید غدیر خم افزود:  با ثبت 158 شرکت ایرانی…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مسرور عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن تبریک عید غدیر خم افزود:  با ثبت 158 شرکت ایرانی و خارجی در شش ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه 112 شرکت ثبت شده طی مدت مشابه سال گذشته، میزان ثبت شرکت در این سازمان با رشد 41 درصدی همراه بوده است.

وی اظهارداشت: از این تعداد شرکت ثبت شده در واحد ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی و معنوی این سازمان، 132 شرکت ایرانی، 5 شعبه شرکت ایرانی، 2 موسسه، 18 شرکت خارجی و 1 شعبه شرکت خارجی به ثبت رسیده است.

 مدیر عامل منطقه آزاد انزلی گفت: ارزش ریالی میزان سرمایه اولیه اظهار شده از سوی این شرکت ها افزون بر 351 میلیارد ریال است که این رقم در چهار ماهه نخست سال گذشته افزون بر 260 میلیارد ریال بوده است.

 وی افزود: شرکت های ثبت شده در این منطقه از سال 84 تا انتهای شهریور ماه سال جاری به هزار و 35 شرکت ایرانی و خارجی رسیده که مجموع سرمایه اولیه اظهار شده از سوی شرکت های ثبت شده در این منطقه از سال 84 تا ابتدای مرداد ماه 1393 به رقمی افزون بر 2794 میلیارد ریال افزایش یافته است.

 مسرور تصریح کرد: تعداد شرکت های خارجی ثبت شده در این منطقه از سال 84 تا نیمه نخست سال 93 را 103 شرکت اعلام  کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی ثبت کننده شرکت در منطقه آزاد انزلی دارای تابعیت کشورهای کره جنوبی،امارات متحده عربي، تاجیکستان، ترکیه، سوئد، چین، ترکمنستان، انگلستان، آذربایجان، آلمان، هند، روسیه و پاکستان هستند که میزان مالکیت آنها بر این شرکت ها از  33 تا 100 درصد است.

وی اذعان داشت:  از سال 84 تا کنون 822 شرکت ایرانی، 84 شعبه شرکت ایرانی و 13 موسسه غیرتجاری در واحد ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و معنوی سازمان به ثبت رسیده و این شرکت ها در حوزه های تجاری – گردشگری، تجاری – عمرانی، خدماتی و در زمینه صنعتی تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

 مدیر عامل منطقه آزاد انزلی یادآورشد: شروع به کار بورس کالای منطقه آزاد انزلی، انعقاد بیش از 10 توافقنامه با نهادهای مختلف استانی و کشوری به منظور اعمال مزایا و معافیت های قانونی و تسهیل فضای کسب و کار در محدوده منطقه، امکان ثبت یک روزه شرکت، تلاش به منظور توسعه همکاری های بین المللی با فعال سازی کریدور شمال – جنوب و کریدور جدید ایران – چین از طریق این منطقه، اجرای مصوبه های تردد خودرو با پلاک منطقه، کالای همراه مسافر و خلق مزیت های جدید از سوی این سازمان مهمترین دلایل رشد ثبت شرکت در این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *