چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۰

ˈتقی شادمانˈ روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا مهلت ثبت نام دانش آموزان را 18ماه جاری اعلام کرد و از خانواده ها…

ˈتقی شادمانˈ روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا مهلت ثبت نام دانش آموزان را 18ماه جاری اعلام کرد و از خانواده ها خواست تا نام نویسی فرزندانشان را به روزهای پایانی مهلت مقرر موکول نکنند.

وی افزود : مدارس شهری در تمامی دوره های تحصیلی تا پایان زمان تعیین شده به منظور ثبت نام پذیرای دانش آموزان و والدین بوده و مدیران و عوامل اجرایی در مدراس حضور خواهندداشت.

او به رعایت محدوده جغرافیایی برای ثبت نام مدارس تاکید کرد و یاد آور شد: در سازماندهی مدارس نیازمند همکاری همه اولیای گرامی هستیم.

شادمان با اعلام اینکه فقط مدارس غیرانتفاعی حق دریافت شهریه دارند، گفت : طبق دستورالعمل وزارتی دریافت هرگونه شهریه و اخذ تعهد مالی به جز وجوه مربوط به کتب درسی و بیمه دانش آموزی در مدارس دولتی در فصل ثبت نام ممنوع است.

وی افزود: مدارس دولتی تنها می توانند هزینه کتاب و مبلغ 50 هزار ریال بابت بیمه دریافت کنند.

دبیر ستاد ثبت نام دانش آموزان مازندران همچنین خاطر نشان کرد:کتاب های اول و دوم متوسطه از طریق کتابفروشی ها و کتب مقطع ابتدایی، پیش دانشگاهی و هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش از طریق آموزش و پرورش توزیع می شود.

او افزود: ثبت نام در میان پایه ها را مدیران مدارس انجام می دهند، مگر آن که اولیای دانش آموز بعلت جابجایی محل سکونت و تغییر محدوده جغرافیایی خواهان تغییر مدرسه باشند و یا دانش آموز در ادامه تحصیل تصمیم به انتقال به مدارس دیگر را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های آمل، بهشهر ، چالوس ، میاندرود، گلوگاه، دودانگه و سوادکوه شمالی تاکنون بیشترین ثبت نام الکترونیکی را داشتند، این ثبت نام را یکی از مهم ترین طرح های آموزش و پرورش و مبنای بسیاری از تصمیمات نظیر توزیع کتاب و توزیع سرانه دانست.

480 هزار دانش آموز در مقاطع گوناگون در 20هزار و 189 کلاس درس در قالب سه هزار و 541 مدرسه در مازندران سال تحصیلی گذشته را سپری کردند. ک/3

1888/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.