پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۱

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: جهاد کشاورزی استان با همکاری موسسه بذر و نهال کشور در حال انجام پروژه‌ای…

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: جهاد کشاورزی استان با همکاری موسسه بذر و نهال کشور در حال انجام پروژه‌ای است تا گونه‌های مختلف زعفران ایران را ثبت ژنتیکی کند.

محمدرضا قدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان، با اشاره به طولانی بودن روند انجام این پروژه بیان کرد: تا پایان امسال همه گونه‌های مختلف ایران جمع‌آوری شود و تا آخر سال 94 این پروژه را به اتمام می‌رسانیم.

وی از رشد 35 درصدی صادرات زعفران در سه ماه دوم امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با منتفی شدن طرح کد ملی و حذف عوارض گمرکی زعفران، صادرات این محصول افزایش یافته است. امسال 65 هزارهکتار از زمین‌های کشاورزی استان زیرکشت زعفران رفته است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی با تاکید بر لزوم ‌صادرات ‌زعفران با برند ملی، بیان کرد: در این زمینه نیاز به همکاری سایر سازمان‌ها است. امروز اگر کشوری مثل اسپانیا‌ بزرگترین صادرکننده زعفران است، زمانی خود بزرگترین تولید کننده بوده و روی برندسازی سرمایه‌گذاری کرده است.

وی‌ درباره طرح جامع زعفران‌ بیان کرد: این طرح درحال بررسی‌ در ریاست جمهوری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.