سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۳

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک از وقوع 103 تصادف در مسیر اتوبان قزوین – کرج حد فاصل محمدیه تا شهرستان نظرآباد طی شش…

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک از وقوع 103 تصادف در مسیر اتوبان قزوین – کرج حد فاصل محمدیه تا شهرستان نظرآباد طی شش ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، محمدحسن رجبی در حاشیه‌ی مانور زلزله در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شش ماهه امسال 103 تصادف به جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک در مسیر اتوبان قزوین کرج گزارش شده که از این تعداد 17 مورد منجر به فوت و 54 مورد به بیمارستان‌های آبیک و قزوین منتقل شده‌اند، این در حالی است که 240 نفر نیز تا آخر شهریور ماه سرپایی مداوا و درمان شده‌اند.

وی انحراف به چپ خودروها، عدم رعایت فاصله طولی و سرعت زیاد را از دلایل وقوع تصادف در این اتوبان برشمرد و افزود: عبور و مرور خودروهای سنگین مانند تریلی و کامیون نیز مزید علت بر وقوع تصادف در این اتوبان شده است.

رجبی در خصوص شرایط سفر در فصل سرد، تصریح کرد: در این فصل همراه داشتن تجهیزات امداد زمستانی مانند زنجیر چرخ، وسایل گرمازا، بیل و ماسه بسیار ضرروی است و هم‌چنین باید در ساعات مناسب یعنی آغاز روز از منزل برای سفر خارج شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک اضافه کرد: اگر رانندگان موارد یادشده را جدی بگیرند و در هر 40 دقیقه رانندگی، چند دقیقه استراحت کرده و خستگی را رفع کنند سفر آرام و با فراغ خاطری را برای خود و خانواده خود رقم زده و از سفر لذت می‌برند.

رجبی به بازسازی پنج کیلومتر نخست لاین شمالی جاده آبیک به محمدیه اشاره و بر تصریح بازسازی این جاده از سوی مسئولان تأکید و خاطرنشان کرد: این جاده تا مجتمع گوشت زیاران شش کیلومتر است و همه مردم برای عبور از این مسیر تا قزوین عجله دارند و این امر سبب شده بیشترین تصادفات در این مسیر اتفاق بیفتد که لازم است رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده تا شاهد سوانح دلخراش تصادف در این مسیر نباشیم.

وی ادامه داد: تصادفات مسیر پنج کیلومتری لاین شمالی آبیک به محمدیه خسارتی است و می‌طلبد مسئولان راه و شهرسازی در اتمام این پنج کیلومتر تسریع ببخشند تا در زمستان با وجود برف و باران شاهد حادثه‌ای نباشیم.

این مسئول یادآورشد: اگر مردم در مسیر اتوبان قزوین تهران شاهد وقوع تصادفی بودند از تجمع در محل پرهیز کرده و لازم است با شماره 115 اورژانس یا 112 هلال‌احمر تماس بگیرند تا نیروهای امدادی و اورژانسی بتوانند به موقع سر صحنه حاضر شوند.

رجبی با اشاره به این‌که معمولا افراد در صحنه حادثه اقدام به کمک رسانی می‌کنند، تصریح کرد: باید دقت شود اگر در زمینه امداد و کمک‌های اولیه دوره آموزشی اطلاع دقیق وجود ندارد نباید نسبت به حمل بیمار اقدام شود، چرا که حمل ناصحیح به مصدوم لطمه بیشتری وارد کرده و صدمات جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک تاکید کرد: در هنگام تصادف نیز خودروها باید از تجمع پرهیز کرده و مسیر را برای اورژانس یا هلال‌احمر باز گذاشته تا در اسرع وقت بتوان در سر صحنه تصادف حاضر شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.