شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۷

فرماندار شهرستان زنجان با تأکید بر اهمیت جاده‌های ارتباطی و محورهای روستایی در تحقق مهاجرت‌معکوس، بر مناسب‌سازی این راه‌ها تأکید کرد. “مجید فرخی”…

فرماندار شهرستان زنجان با تأکید بر اهمیت جاده‌های ارتباطی و محورهای روستایی در تحقق مهاجرت‌معکوس، بر مناسب‌سازی این راه‌ها تأکید کرد.

“مجید فرخی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه نگاه امروز مسوولان به مقوله راه به ویژه راه‌های روستایی باید متفاوت از سال‌های گذشته باشد، افزود: خوشبختانه امروز این مهم تحقق یافته و اهتمام به محورهای ارتباطی روستایی جزو دغدغه‌های اولویت‌دار به شمار می‌رود که در این راستا می‌توان به فعالیت راهوران محله در جهت آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیکی در روستاها اشاره کرد.

وی با یادآوری اینکه بی‌تردید حمل و نقل یکی از مبانی اصلی توسعه پایدار مناطق مختلف بوده و نقش راه در این حوزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: همین نقش و تأثیرگذاری در توسعه پایدار باعث شده است که امروزه بحث مناسب‌سازی راه‌ها به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مسوولان قرار گیرد، این در حالی است که رشد روزافزون وسایط نقلیه، فشار زیادی را متوجه راه‌های ارتباطی کرده است.

این مسوول با تأکید بر اینکه اگر توأم را رشد روزافزون وسایط نقلیه و تردد آن‌ها در جاده‌ها به ویژه راه‌های ارتباطی روستایی، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای مناسب‌سازی این راه‌ها صورت نگیرد، بدون شک شاهد بروز سوانح رانندگی خواهیم بود، اظهار کرد: خوشبختانه در این زمینه پلیس اقدامات خوبی را در جهت فرهنگ‌سازی مقررات راهنمایی و رانندگی انجام داده است، لذا معتقدیم با توجه به اینکه 52 درصد تصادفات رانندگی را عامل انسانی شامل می‌شود، از این رو اهتمام به مباحث آموزشی در این زمینه، ضروری است.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه مقوله فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک می‌تواند آمار سوانح رانندگی را تا حدود زیادی کاهش دهد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که برای تحقق این مهم باید از مدارس به عنوان ظرفیتی قوی برای فراگیری این قوانین استفاده کرد، به همین خاطر باید با شناخت ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از آن‌ها بتوانیم گام‌های بلندی در این خصوص برداریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.