یکشنبه، ۰۵ دی ۹۵ - ۰۹:۳۶
جاده خورشیدی

افتتاح نخستین جاده خورشیدی جهان در شهر نورماندی فرانسه در حالی انجام شده که این جاده به مسافت یک کیلومتر از موزاییک‌ های…

افتتاح نخستین جاده خورشیدی جهان در شهر نورماندی فرانسه در حالی انجام شده که این جاده به مسافت یک کیلومتر از موزاییک‌ های خورشیدی پوشیده شده و از این پس در این جاده خورشیدی تمامی انرژی الکتریکی مورد نیاز برای روشنایی آن توسط این موزاییک ها تامین خواهد شد . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .اتلاف سوخت های فسلیی ، هزینه های بسیار بالا و آلودگی های بیش از حد از جمله عواملی هستند که باعث شده دانشمندان به فکر استفاده از سوخت های تجدید پذیر باشند . اما پنل های خورشیدی هنوز آنقدر پیشرفت نکرده اند که با استفاده از آنها بتوان حتی انرژی الکتریکی قسمتی از یک کلان شهر را تامین کرد . البته کارهایی برای رسیدن به چنین اهدافی انجام شده بطور مثال چندی پیش در اخبار داشتیم که برق جزیره ای در اقیانوس آرام به وسیله همین پنل های خورشیدی تامین شد .

[box type=”info” ]سوخت‌ های تجدیدپذیر سوخت‌ هایی هستند که ازمنابع تجدید پذیر تولید شده‌اند. این سوخت ها می‌توانند شامل سوخت‌ هایی باشند که از منابع انرژی تجدید پذیر، مانند باد و انرژی خورشیدی سنتز شده باشد . سوخت‌ های تجدید پذیر به دلیل پایداری ، سهم کم شان در چرخهٔ کربن و در برخی موارد به دلیل مقادیر کمتر گاز های گلخانه‌ ای محبوبیت زیادی بدست آورده‌ اند .[/box]

اکنون نیز مسئولان شهر کوچک تورو ائو پز در نورماندی کشور فرانسه یک خیابان یک کیلومتری در مرکز این شهر را با استفاده از موزاییک های خورشیدی از لحاظ تامین برق خود کفا کردند . این موزاییک های خورشیدی به شکل سنگ فرش و پوششی از یک رزین هستند که دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و وزن خودرو ها روی آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

این پروژه در مجموع برای شهر تورو ائو پز ۵٫۲ میلیون دلار هزینه داشته است و در آن ۳۰ هزار موزاییک در کف زمین کار گذاشته شده . وزیر محیط زیست فرانسه سگولن رویال نیز که در مراسم افتتاحیه این خیابان شرکت کرده بود اعلام کرده که قصد دارد هزار کیلومتر از جاده های فرانسه را با استفاده از همین روش خود کفا کند .

[highlight]منبع : businessinsider[/highlight]

 

3 دیدگاه برای “افتتاح نخستین جاده خورشیدی جهان در شهر نورماندی فرانسه”

 1. مرتضی گفت:

  جالب بود.همه جا پیشرفت کرد جز ایران ما

 2. کتایون گفت:

  این یک کیلومتر آزمایشی بوده؟

  1. سعید ارجمندی گفت:

   نه خیر آزمایشی نیست بصورت یک پروژه کامل انجام شده و قصد دارند در خیابان های دیگه هم اجراش کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.