جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۲:۴۴

 به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، خروج جاده از مرکز پارک ملی گلستان مصوبه‌ای که در دولت‌های 2 رئیس جمهور ابلاغ شده ولی…

 به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، خروج جاده از مرکز پارک ملی گلستان مصوبه‌ای که در دولت‌های 2 رئیس جمهور ابلاغ شده ولی هنوز این مصوبات اجرایی نشده است و تا زمانیکه این مصوبات اجرایی نشود همچنان شاهد مرگ گونه‌های مختلف جانوری در این جاده هستیم.
 
محمود شکیبا، رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در این خصوص گفت: پروژه جاده پارک ملی گلستان حدود 13 سال طول کشیده و هنوز این جاده 17 کیلومتری تمان نشده و در حال بازسازی است.
 
وی با اشاره به انتقال جاده به سمت شمال پارک ملی گلستان، افزود: با انتقال جاده به شمال پارک حدود 100 روستا از امکانات آن استفاده می‌کنند ولی عبور جاده از وسط پارک نه تنها قتل‌گاه حیات‌وحش شده بلکه جان مردم را نیز تهدید می‌کند.
 
وی ادامه داد: این پروژه هنوز به تعهدات خود مبنی بر نصب گاردریل و ساخت روگذر و زیرگذر به منظور تردد آسان و بی‌خطر حیات‌وحش عمل نکرده است.
 
شکیبا با بیان اینکه این جاده قتل‌گاه حیات وحش شده است، تصریح کرد: روزانه حیوانات زیادی در این جاده از جمله پلنگ، خرس، مرال، گراز، جغد جنگلی، سمور سنگی، مار و … تصادف می‌کند به طوریکه بطور متوسط روزی یک حیوان تصادف می‌کند.
 
رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان خاطرنشان کرد: این جاده باعث دو قسمتی شدن پارک ملی گلستان به دو نیمه شمالی و جنوبی شده و ارتباط اکولوژیک حیات وحش را قطع کرده است و با ایجاد سردرگمی حیات وحش موجب تصادف آنها با وسایط نقلیه می‌شود.

انتهای پیام/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.