دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، میلاد بهمئی عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور با اصحاب رسانه به…

به گزارش خبرنگار مهر، میلاد بهمئی عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور با اصحاب رسانه به بیان گزارشی از فعالیت جامعه اسلامی در دانشگاه لرستان پرداخت و اظهار داشت: تشکل جامعه اسلامی دانشگاه لرستان فعالیت خود را از چهار سال پیش آغاز کرده است.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی دانشگاه لرستان در این مدت 16 کرسی آزاد اندیشی، 17 نشست سیاسی و هفت یادواره شهدا برگزار کرده و حدود 40 بیانیه و موضع گیری رسمی داشته است.

بهمئی به اهداف تشکل جامعه اسلامی طی سال های گذشته اشاره کرد و بیان داشت: در سال اول فعالیت این تشکل با توجه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بحث مطالبه گرایی، آرمان گرایی و روشنفکری فضای انتخابات دنبال می شد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان افزود: عمده فعالیت ما در سال دوم با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روشن گرایی و تبیین بود و در سال سوم نیز روی تربیت نیروها و آموزش آن ها کار شد.

بهمئی محور عمده فعالیت های امسال تشکل جامعه دانشجویی دانشگاه لرستان را پرداختن به مباحث فرهنگی دانست و عنوان کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در مورد مباحث فرهنگی و معضلات موجود در این بخش ما نیز برنامه های امسال خود را به این موضوع معطوف کرده ایم.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سال های اخیر با بیان مباحثی چون تهاجم و شبیخون فرهنگی، قتل عام فرهنگی، سبک زندگی و بحث جمعیت دغدغه هایشان را همواره مطرح کرده اند و ما نیز به عنوان تشکلی که داعیه دار حرکت در مسیر ولایت هستیم اهداف خود را حول این محورها قرار می دهیم.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان با بیان این مطلب که فعالیت های جامعه دانشجویی بایستی جوابگوی سه هدف باشد تصریح کرد: این سه هدف شامل جذب و ساماندهی افراد، آموزش و تربیت نیرو و پرداختن به مباحث فرهنگی است که برای این منظور کرسی های آزاد اندیشی و سیاسی و همچنین پخش برنامه های مستند در این رابطه را در دستور کار داریم.

بهمئی اظهار داشت: جامعه اسلامی دانشجویان تشکلی است که تنها توسط دانشجویان اداره می شود و در کل کشور 56 دفتر نمایندگی دارد.

وی صحبت های خود را با انتقاد از معاونت فرهنگی دانشگاه لرستان ادامه داد و گفت: دانشگاه لرستان و معاونت فرهنگی با تشکل های فرهنگی همکاری نمی کنند و دغدغه ای برای ایجاد برنامه فرهنگی و جلو بردن فعالیت تشکل های فرهنگی در دانشگاه ندارند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان با بیان اینکه درب دفتر معاونت فرهنگی در سال فرهنگ به روی تشکل های فرهنگی بسته است افزود: با وجود اینکه مطالبه مقام معظم رهبری بر مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ است متاسفانه اجرای هر برنامه فرهنگی در دانشگاه لرستان با مشکلاتی مواجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.