یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار پس از مراسم تقدیرش در جشن ملی بخشش که شامگاه امروز در تالار وحدت برگزار شد در…

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار پس از مراسم تقدیرش در جشن ملی بخشش که شامگاه امروز در تالار وحدت برگزار شد در سخنانی کوتاه گفت: جامعه امروز ما دچار شکاف های عمیق نسلی و احساسی در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی شده است.

وی گفت: این جامعه نیازمند بخشش برای احیا و بازسازی است تا بتواند در مسیر امید گام بردارد.

ابتکار با تقدیر از تمام خانواده هایی که با گذشت در برابر خون فرزند و یا خانواده شان لذت شیرین عفو را به جامعه اهداء کرده اند تصریح کرد: البته برقراری پیوندهای عاطفی ذاتا کاری زنانه است که از مادرانمان یاد گرفتیم اما همه انسانها باید بدانند وقتی کسی می بخشد اولین گام را برای خود برداشته است حال آنکه این بخشش مالی باشد، جانی و یا گذشت در برابر آبرو.

وی در پایان افزود: در قرآن کریم آمده است بگو چه چیزی انفاق کنیم و در آیه بعدش جواب می شد عفو و بخشش چرا که انفاق اساس منجر به پیوستن و کم کردن فاصله ها و انسجام اجتماعی می شود.

در ادامه این مراسم پس از تقدیر حسین هدایتی از سرمایه گذاران عرصه فوتبال، وی پرداخت مابقی مبلغ دیه امین جلیلوند نوجوانی که در 17 سالگی و در نتیجه عدم کنترل خشونت اقدام به قتل کرده بود و هم اکنون در انتظار پرداخت دیه 350 میلیون تومانی است موافقت کرد.

به گفته بهاره رهنما هنرمندی که پیگیر موضوع پرداخت دیه امین جلیلوند بود خانواده این زندانی با فروش خانه اشان به مبلغ 150 میلیون تومان باز هم در پرداخت دیه مشکل داشتند که در نهایت حسن هدایتی در این مراسم  متقبل شد مابه التفاوت دیه 350 میلیون تومانی این زندانی را که مبلغی حدود 200 میلیون تومان بود پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.