سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، جامعه مدرسین حوزه علمیه طی پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت الله مهدوی کنی آورده است: خبر رحلت عالم رباني…

به گزارش خبرنگار مهر، جامعه مدرسین حوزه علمیه طی پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت الله مهدوی کنی آورده است: خبر رحلت عالم رباني و مجاهد نستوه حضرت آيت‌الله حاج شيخ محمدرضا مهدوي كني(ره ) رياست محترم مجلس خبرگان رهبري موجب تأثر و اندوه فراوان شد.

در ادامه این پیام آمده است: آيت‌الله مهدوي كني(ره ) از جمله فضلاي حوزه علميه قم بود كه تفقه را در محضر علما و مراجع تقليد به ويژه سيزده سال درك محضر درس حضرت امام خميني(ره ) ادامه داد و توانست ديدگاه مبارزاتي امام خميني(ره ) را به خوبي كسب و از زمان تبعيد ايشان تا پيروزي انقلاب اسلامي در محوريت مبارزه عليه حكومت طاغوت قرار گيرد و در اين راه متحمل شكنجه، زندان و تبعيد نيز شد.

در ادامه این پیام ضمن اشاره به فعالیت های مبارزاتی آیت الله مهدوی کنی آمده است: با پيروزي انقلاب اسلامي، آيت‌الله مهدوي كني همچون ساير ياران وفادار امام راحل در مقابل جريان‌هاي التقاطي و منحرف ايستادگي كرد و با پذيرش مسئوليت كميته‌هاي انقلاب اسلامي، وزارت كشور و نخست‌وزيري سهم به سزايي در سامان يافتن امور كشور داشت.

در ادامه آمده است: منش اخلاقي و حركت واقع‌بينانه در عرصه‌هاي مختلف سياسي پس از انقلاب باعث شد تا ايشان در سنگر دبيري جامعه روحانيت مبارز ثقل و محور بسياري از تصميم‌گيري‌هاي مردم انقلابي و جامعه حزب‌الله شد.

در ادامه این پیام ذکر شده است: همچنين شخصيت علمي، اخلاقي و روحيه شاگردپروري آيت‌الله مهدوي كني باعث تشكيل شجره طيبه دانشگاه امام صادق(ع) و قوام مدرسه علميه مروي شد كه بركات آن تا كنون و در آينده جاري و ساري خواهد بود.

در ادامه این پیام تاکید شده است: پشتیبانی، همراهی و وفاداري اين يار انقلاب به حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري الگويي تمام ناشدني براي همه عالمان متعهد و بصير خواهد بود.

در پایان آمده است: جامعه مدرسين حوزه علميه قم رحلت اين عالم مجاهد را به محضر حضرت بقيه الله الاعظم، مقام معظم رهبري مراجع معظم تقليد و حوزه‌هاي علميه و نمايندگان مجلس خبرگان رهبري و اعضاي معزز جامعه روحانيت مبارز و بيت مكرم ايشان بويژه اخوي گرامي ايشان آيت‌الله باقري كني تسليت عرض نموده و براي آن مرحوم علو درجات و براي بازماندگان و شاگردان ايشان صبر جزيل خواستار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.