چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۵

حسن بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر از جدول مسابقات سه ماه سوم سال جاری گفت: جام پوریایی ولی در مهر ماه و…

حسن بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر از جدول مسابقات سه ماه سوم سال جاری گفت: جام پوریایی ولی در مهر ماه و مسابقات چند جانبه كشتی در آذر ماه در مشهد برگزار می شود.

وی از برگزاری هفتمین دوره جام “پوریایی ولی” درجهت شناسایی استعداد های كشتی و ترویج ورزش همگانی و با همكاری سازمان ورزش همگانی شهرداری مشهد ویژه محلات مشهد خبر داد.

دبیر هیئت كشتی استان خراسان رضوی گفت: جام پوریایی ولی در تاریخ 17 و 18 مهر ماه در رده سنی نونهالان و در تاریخ 30 مهرماه برای رده سنی نوجوانان و جوانان در خانه كشتی مشهد برگزار می شود.

وی عنوان داشت: در این سری از مسابقات و در رده نونهالان 150 کشتی گیر و رد نوجوانان و جوانان 240 کشتی گیر با هم به رقابت می پردازند.

دبیر هیئت كشتی استان خراسان رضوی گفت: این مسابقات در کشتی آزاد و در 10 وزن برای هر رده سنی برگزار خواهد شد.

بذرافشان افزود: بعد از این مسابقات و با فرا رسیدن ماه محرم هیچ برنامه مسابقاتی نداریم و مسابقات بعدی در آذر ماه ویژه رده سنی نوجوانان خواهد بود که مسابقات چند جانبه كشوری را در مشهد برگزار می كنیم.

وی درباره پرورش كشتی گیران برای تیم بزرگسالان اظهار كرد: در حال حاضر تیم نونهالان ما عملكرد بسیار خوبی دارد و توانسته است دو سال پیاپی نایب قهرمان مسابقات پهلوانك های كشور شود و اگر ما بتوانیم همین كشتی گیران را حفظ كنیم در آینده تیم بزرگسال قدرتمندی برای استان خواهیم داشت.

بذرافشان افزود: تیم جوانان خراسان رضوی هم كه در حال حاضر به مسابقات كشوری در همدان اعزام شده است اگر عملكرد خوبی از خود در مسابقات به نمایش بگذارد می توان از  سال آینده از این كشتی گیران در تیم بزرگسالان نیز استفاده كرد.

دبیر هیئت كشتی استان خراسان رضوی گفت: هم اكنون قصد داریم به كمك مجموعه ورزشی كفایتی لیگ برتر كشتی ویژه رده سنی نونهالان و نوجوانان را در استان برگزار كنیم كه جلسه ای در این خصوص برگزار شد و منتظر اعلام آمادگی این مجموعه برای برگزاری لیگ استانی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.