یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۱

پس از مثبت اعلام شدن تست دوپينگ طالب نعمت‌پور در مسابقات جام جهاني و محروميت 2 ساله اين قهرمان جهان يکي از دغدغه‌هاي…

پس از مثبت اعلام شدن تست دوپينگ طالب نعمت‌پور در مسابقات جام جهاني و محروميت 2 ساله اين قهرمان جهان يکي از دغدغه‌هاي کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي پر کردن جاي خالي طالب نعمت‌پور است. البته حضور مجتبي کريم‌فر و قهرماني وي در مسابقات انتخابي سبب شده تا کادرفني کمي خيالش از بابت اين وزن راحت باشد اما احد پازاج و همکارانش همچنان در تلاشند تا گزينه‌اي مناسب براي اين وزن پيدا کنند.

در ابتدا گمان مي‌رفت که حبيب‌الله اخلاقي بار ديگر به وزن سابق خود يعني 85 کيلوگرم بازگردد اما جا افتادن اخلاقي در وزن 80 کيلوگرم سبب شده تا کادرفني تيم ملي کشتي فرنگي به دنبال تدبيري اساسي براي اين وزن باشد.

در اين بين شنيده‌ها حاکي از اين است که کادرفني تيم ملي قصد دارد داود عابدين‌زاده را بار ديگر به وزن سابق خود بازگرداند. عابدين‌زاده پيش از اين در مسابقات قهرماني آسيا و بازي‌هاي آسيايي به مدال طلا و نقره دست يافته و در مسابقات انتخابي تيم ملي نيز در وزن 98 کيلوگرم نتوانست نتيجه خوبي را کسب کند. با وجود اين طي تمرينات اخير تيم ملي کشتي فرنگي در خانه کشتي عابدين‌زاده سخت در تلاش است تا وزن خود را کاهش دهد.

از سوي ديگر با توجه به نزديکي مسابقات جهاني و بازي‌هاي آسيايي و کم تجربگي کريم‌فر بعيد نيست که چنين اتفاقي رخ دهد و عابدين‌زاده به يک وزن پايين‌تر بازگردد. به هر شکل در حال حاضر عابدين‌زاده گزينه اصلي جانشيني نعمت‌پور در وزن 85 کيلوگرم است مگر اينکه نتواند شرايط لازم براي کشتي گرفتن در اين وزن را پيدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.