یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

جانشین انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: 92 درصد از سرقت‌های خودرو طی سال جاری کشف شده است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ…

جانشین انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: 92 درصد از سرقت‌های خودرو طی سال جاری کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ اسماعیل اسماعیل‌زاده در جمع خبرنگاران به عملکرد پلیس آگاهی استان در پنج ماه ابتدایی سال‌جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت بیش از 75 درصد جرائم رخ داده در این حوزه کشف شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از افزایش یک درصدی حکایت دارد.

وی افزود: در این مدت سرقت خودرو به عنوان یکی از شایع‌ترین انواع سرقت از کشف 92 درصدی برخوردار بوده که نشانگر تلاش‌های ماموران زحمتکش پلیس آگاهی است.

این مقام انتظامی مبارزه با سرقت را از اصلی‌ترین دغدغه‌های نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: با تلاش ماموران در سال‌جاری 53 درصد سرقت‌های موتورسیکلت، 80 درصد سرقت مغازه، 59 درصد سرقت منزل و 73 درصد سرقت لوازم داخل خودرو کشف شده است.

وی از کاهش سه درصدی سرقت منزل، 16 درصدی سرقت مغازه و هفت درصدی سرقت لوازم داخل خودرو در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: طی این مدت سرقت احشام نیز با کاهش دو درصدی مواجه بوده و 72 درصد این نوع سرقت کشف شده است.

به گفته‌ی وی کیف قاپی در این مدت با کاهش قابل توجه 40 درصدی مواجه بوده در حالی که آمار جیب‌بری با سال گذشته تفاوتی نداشته، همچنین 55 درصد کیف قاپی و 82 درصد جیب‌بری‌ها کشف شده است.

اسماعیل‌زاده وقوع جرایم خشنی همچون راهزنی، آدم‌ربایی، سرقت بانک و سرقت مسلحانه را در حد صفر دانست و تشریح کرد: در موارد سرقت بانک، قتل عمد و سرقت مسلحانه صددرصد جرایم رخ داده شناسایی و کشف شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *