چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۳

یک قلاده گربه جنگلی که جانوری شبگرد است در تله سیمی گیر افتاد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان و…

یک قلاده گربه جنگلی که جانوری شبگرد است در تله سیمی گیر افتاد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زست گیلان، یک قلاده گربه جنگلی که در تله سیمی در یکی از روستاهای اطراف بخش چابکسر گیر افتاده بود با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست رودسر آزاد شد.

در پی گزارش واصله مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده گربه جنگلی در تله سیمی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر به محل اعزام و پس از بریدن تله، گربه جنگلی را آزاد و به عرصه طبیعت باز گرداندند.

گربه جنگلی در مقایسه با گربه وحشی جثه‌ای بزرگ‌تر، پاهای بلندتر، دم کوتاه‌تر و گوش‌های نسبتاً بزرگتری دارد و غالباً بر روی دست‌ها، پاها و دم چند نوار یا خال قهوه‌ای متمایل به سیاه دیده می‌شود و از پستانداران کوچک و متوسط به اندازه خرگوش، نوزاد پستانداران از قبیل شوکا، گوزن، پرندگان و تخم آن‌ها، ماهی و … تغذیه می‌کند.

این جانور که شبگرد و به صورت انفرادی زندگی می‌کند، بیشتر در منطقه خزری، جنگل‌ها، بوته‌زارهای بلند و انبوه و نیزارهای مجاور تالاب‌ها و رودخانه‌ها زندگی می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.