دوشنبه، ۱۸ دی ۹۶ - ۰۹:۳۸
جان یانگ فضانورد

جان یانگ ، معروف ترین و کهنه‌ کارترین فضانورد آمریکایی ناسا در حالی در سن 87 سالگی چشم از جهان فرو بسته که او…

جان یانگ ، معروف ترین و کهنه‌ کارترین فضانورد آمریکایی ناسا در حالی در سن 87 سالگی چشم از جهان فرو بسته که او فرمانده فضاپیمای آپولو ۱۶ بوده و در سفر به ماه نیز این فضانورد درست نهمین انسانی بود که در بین ۱۲ فضانوردی ناسا قدم بر روی ماه قدم گذاشت است، فضانوردی که فرماندهی نخستین شاتل فضایی را نیز در کارنامه خود ثبت و برای زمینی ها به یادگار جاگذاشت. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ناسا دلیل مرگ جان یانگ فضانورد را مشکلات ناشی از ذات الریه اعلام کرده است ، یانگ فضانورد ۴۲ سال از عمر خود را صرف برنامه‌ های فضایی ناسا کرد و البته تنها فضانوردی بود که در سفرهای Gemini آپولو و دیگر برنامه‌ های فضایی ناسا بارها با شاتل فضایی به آسمان سفر کرد.

جان یانگ فضانورد معروف آمریکایی و فرمانده آپولو ۱۶ که یکی از ۱۲ فضانوردی مسافر ماه بود به همراه فضانوردی به نام چارلز دوک مسافتی ۱۶ مایلی را با وسیله نقلیه معروف ناسا بر روی ماه طی کرده که در این پیاده روی آن ها ۲۰۰ پوند از نمونه  خاک و سنگ‌ این ستاره را جمع آوری و با خود به زمین آوردند.

همچنین او بخشی از ماموریت فضایی دونفره در سال ۱۹۵۶ به نام «Gemini۳» بود. در سال ۱۹۶۹ او رهبری فضاپیمای آپولو ۱۰ را بر عهده داشت. در سال ۱۹۷۲ او فرمانده آپولو ۱۶ و یکی از ۱۲ نفری بود که روی ماه قدم گذاشت.

یانگ در اوایل فعالیت خود در ناسا، در برنامه آزمایش غذا های یخ زده در ماموریت‌ های فضایی شرکت کرد و جالب است بدانید که او در نخستین ماموریت خود یک ساندویچ را به طور مخفیانه به داخل فضاپیما برد و به عنوان شوخی به همسفر خود هدیه داد.

با هم تصاویری از جان یانگ فضانورد معروف آمریکایی و فرمانده آپولو ۱۶ را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *