یکشنبه، ۱۴ آذر ۹۵ - ۰۱:۵۲
جایزه اودوبان

نگاهی به عکس های برگزیده محیط زیست جایزه اودوبان ۲۰۱۶ در حالی ما انسان ها را به درک بهتر حضور پرندگان در دنیای…

نگاهی به عکس های برگزیده محیط زیست جایزه اودوبان ۲۰۱۶ در حالی ما انسان ها را به درک بهتر حضور پرندگان در دنیای اطرافمان دعوت می کند که پرندگان موجودات خارق العاده ای هستند و آن ها عجیب و زیبا هستند و یادآور دورانی از زمین اند که دایناسورها روی این کره خاکی پرسه می زدند. برندگان مسابقه عکاسی اودوبان سال ۲۰۱۶ به ستایش طبعت زیبا و جادویی این موجودات می پردازد.

جایزه اودوبان در واقع از میان ۷ هزار عکس از ۵۰ ایالت آمریکا و ۶ استان کانادا، عکس ها بر اساس کیفیت، اصالت و ارزش هنری از میان گروه های آماتور، حرفه ای و جوان انتخاب شدند. بد

[box type=”success” ]بد نیست بدانید که اودوبان سازمانی است که به ترمیم اکوسیستم طبیعی و تنوع زیستی در تمام آمریکا می پردازد. و البته نام این موسسه از فردی بنام جان جیمز اودوبان John James Audubon گرفته شده و وی شخصی پرنده شناس، طبیعت‌گرا، شکارچی و الیته نقاشی آمریکایی بوده است که پرندگان آمریکای شمالی را به شیوه‌ای به مراتب بهتر از گذشته تصویر برداری، فهرست بندی و شرح نمود. [/box]

از نمونه آثار مشهور اودوبان می‌توان از کتاب پرندگان آمریکا که در سال ۱۸۲۷ میلادی در بریتانیا به چاپ رسید، یاد کرد. جان جیمز اودوبان ۱۲ سال از عمرش را صرف تکمیل کتاب مذکور کرد. نکته شایان ذکر پیرامون این اثر، این است که به عنوان گران قیمت ترین کتاب تاریخ از آن یاد می‌شود.

هدف آن ها درگیر کردن عموم مردم برای داشتن نقشی فعال در حفاظت از پرندگان و زیستگاه های آن ها است. مسابقه سالانه که توسط این سازمان برگزار می شود افزایش آگاهی عموم مردم را برای حفظ حیات وحش در سراسر آمریکا نشان می دهد.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]theatlantic[/highlight]

2 دیدگاه برای “نگاهی به عکس های برگزیده محیط زیست جایزه اودوبان ۲۰۱۶”

  1. کاروان گفت:

    عکس هاش بی نظیره

  2. هدایتی گفت:

    خیلی زیبا مخیط اطرافمون به تصویر کشیده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *