دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

هجوم ارتش بعثی به خاک ایران، عرصه متفاوتی را در قیاس به سایر عرصه های نبرد گشود، عرصه ای که نه با «حمله»،…

هجوم ارتش بعثی به خاک ایران، عرصه متفاوتی را در قیاس به سایر عرصه های نبرد گشود، عرصه ای که نه با «حمله»، بلکه با دفاع جانانه جوانان کشور، پیروزی جاودانه ای را نصیب ایرانیان کرد.

اما این پیروزی جاودان، ثمره خون شهیدانی است که هر یک با لبیک گویی به ولی فقیه زمان و پیرمراد خود، راهی جبهه ها شدند تا نهال طیبه انقلاب اسلامی را حفظ کرده و به بلوغ برسانند.

شهدا در صحیفه شریف تاریخ دفاع مقدس، هریک برگ زرینی هستند، از این رو خوانش گفته ها، اندیشه و نگرش شهدا و نیز انتقال آنها به نسل جدید می تواند چراغ راهی برای آیندگان باشد.

نشر شاهد وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران مجموعه 15 جلدی را با عنوان «گزیده موضوعی وصیت نامه شهدا» منتشر کرده و گروه اجتماعی ایرنا با رجوع به این کتاب و به تاسی از توصیف امام خمینی(ره) از شهدا مبنی بر اینکه «شهدا شمع محفل بشریتند»، به بازنشر گفته ها و اندیشه های زلال آنان پرداخته است.

باشد که با مطالعه آنها، از باده پر از معرفتی که شهدا سرکشیدند، ذره ای نصیب تشنگان رهپو شود:

** شهید داود حیدری مراد سبدی

خدایا برای تو آمدم و برای تو به شهادت می رسم تا به انقلابم خون دهم تا انقلاب به اهداف خود برسد، تا انقلاب همانند موجی خروشان به پیش برود.

** شهید درویش مراد حمزه لویی

امیدوارم که من هم بتوانم با دادن خون ناقابل خود به جمع این شهیدان بپیوندم و شربت شهادت را بنوشم شهادتی که من آگاهانه انتخاب کرده ام، بسی موثر و سازنده در انقلاب اسلامی است.

** شهید امیر علی ذوالفقار

ملت شهیدپرور، شهدا سه امانت بزرگ را به شما سپرده اند امانت هایی که خود تا آخرین قطره از آن دفاع کرده اند و این امانت ها عبارتند از: اسلام، امام و انقلاب.

برشماست که هم چون تمام شهدا از این امانت ها تا آخرین قطره خون دفاع کنید و هیچ گاه از اسلام و امام امت دست برندارید زیرا در قبال خون همه شهدا از 15 خرداد تا امروز مسوول هستید و باید جواب بدهید.

** شهید ذبیح الله بذله

من راه خود را انتخاب کردم و تا آخرین نفس در راه اسلام و انقلاب ایستاده تا خداوند متعال شهادت را نصیب این بنده حقیر فرماید.

** شهید ذبیح الله حقیقت شعار

شهادت تولدی است تازه که انسان را به کام شیرینی های حیات معنوی می رساند من از این که نتوانستم در طول حیات خودم خدمتی به اسلام عزیز و انقلاب کرده باشم، این راه را انتخاب کردم تا شاید خون من بتواند تداوم بخش حرکت انقلاب شده و از این راه دین خود را نسبت به امام و انقلاب اسلامی ادا کرده باشم.

** شهید رحمان ارغوان شهاوند

جمهوری اسلامی نعمتی الهی است که از صدها هزار شهید به دست ما به امانت سپرده شده و ما امروز موظفیم که از آن در مقابل تجاوزات استکبار جهانی حفاظت کنیم.

انقلاب اسلامی ما برای بارور شدن احتیاج به خون دارد و شهادت یک سعادت ابدی است.

** شهید رحمت اله حیدری

این دوباره زنده شدن اسلام با خون جوانان به پیروزی رسیده و وظیفه هر مسلمانی این است که تا می توانند چه از نظر جانی و مادی به این انقلاب کمک کند.

** شهید رحمت انصاری جوینی

ما همه می خواهیم انقلاب کنیم، انقلابی عظیم، انقلابی مهم تر از انقلاب اسلامی، می خواهیم آماده شویم تا برویم قله آزادی. دیگر آن زمان گذشت که هر چه می خواستیم انجام می دادیم حالا وجودمان و عضلاتمان همگی مسوولند. دیگر آن خون من نیست که در جریان است که این خون هزاران شهید است.

** شهید رحیم حاجی مهدیزاده

تنها برای خدا، یاری اسلام و قرآن و پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام عزیز به جبهه های جنگ حق علیه باطل آمدم و تا دینی که این امت حزب الله بر گردن من دارند، ادا کنم.

** شهید رستم اسد زاده

شهیدان شاهدان انقلابند، شهیدان شعله های آفتابند.

** شهید زین العابدین احمدپور

صبر و شکیبایی خود را حفظ کنید تا بتوانید در بین مادران شهدای اصیل انقلاب اسلامی ایران سربلند و افتخارآفرین باشید؛ مادرانی که عزیزترین فرزندان خویش را در این راه خدایی از دست داده اند. درود بر روان پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران.

** شهید سید مالک حسینی هفشجانی

می خواهم شهید شوم که اگر زنده بودنم ، موجب رشد دیگران نشد خونم بتواند این کمبود را جبران نماید و درخت انقلاب اسلامی را آبیاری نماید، می خواهم شهید بشوم اما خونم به علی(ع) و حسین(ع) گواهی می دهد که رهرو راهشان بوده ام.

** شهید سید محسن حسینی

شهدای به خون غلتیده با ایثار خون سرخ و پاک خود انقلاب اسلامی ایران را باور کردند و به جامعه رو به شرک، کفر و منجمدمان گرمی و تحرک بخشیدند.

** شهید سید محمد اتحادی

سلام به رزمندگان اسلام که با نثار جانشان درخت انقلال را آبیاری کردند.

** شهید سید محمد احمدی حسینی جهانیابی

شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی با خون خود درخت اسلام را آبیاری می کنند و از خاک خود دفاع می کنند.

** شهید سید محمد خانجانی

شما وارث ده ها هزار شهیدی هستید که خون پاکشان را برای آبیاری درخت تنومند انقلاب اسلامی فدا کرده اند.

** شهید سید محمد حسینی قدمگاهی

تا آخرین لحظه عمرتان دست از امام و روحانیت مبارز برندارید و این اصل را فراموش نکنید که این روحانیت مبارز بودند که از اول در راه انقلاب تلاش نمودند و ما را روشن کردند.

** شهید سید محمد حسینی نسب(سید حسن)

پروردگارا، عطوفت و مهربانی تو بسیار است اگر امکان دارد شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را با شهدای کربلا محشور فرما.

** شهید سید محمود آزاده

من اکنون آماده جانبازی در راه اسلام و انقلاب اسلامی و رهبر و ملت عزیز می باشم.

** شهید سید محمود امینی

ای امام عزیز تو بودی که مانند نور الهی ما را در صراط مستقیم هدایت کردی و درس حسینی بودن را به ما آموختی، ای رهبر آگاه بدان تا آخرین قطره خونم که گواه راستی و عدالت است، در راه اسلام و قرآن می جنگم تا با خون خود نهال انقلاب اسلامی را آبیای کنم ، باشد که رهرو واقعی رهبرم باشم.

** شهید سید مرتضی بانان خجسته

با صبر خود پشتوانه باشید برای این انقلاب اسلامی. پدر و مادرم من خودم این را درک می کنم که شما با چه مشکلاتی و با چه درد و رنجی مرا بزرگ کرده و به این سن و سال رساندید ولی اسلام عزیز با خون رشد کرده و به خون ما جوانان نیازمند است تا به رشد خود ادامه دهد.

** شهید سید مرتضی حسینی رستمی

ای انقلاب عزیز سیراب شو از خون ما و به استقامت و پایداری در برابر مستکبرین ادامه بده، ای بازوان و یاوران امام بجوشید و بخروشید از خون ما و به تداوم انقلاب ادامه دهید، ای مسلمانان جهان، ای محرومان دربند ابرقدرت ها برخروشید و به رهبری این رهبر عزیز ، پرچم اسلام را در سرتاسر جهان برافراشته سازید.

** شهید شاپور پورخلیل

مصلحت و خواست خداوند هر چه باشد عملی خواهد شد و اگر مشیت و خواست خدا برای پیروزی اسلام، شهادت من باشد، تسلیم اراده او هستم و این بزرگ ترین سعادت برای من خواهد بود .

در زمانی که انقلاب اسلامی ایران و در واقع اسلام از همه طرف چه در جبهه داخلی و خارجی توسط دشمنان اسلام و انسانیت مورد تاخت و هجوم قرار می گیرد.

** شهید شکرالله آقازیارتی

شهیدان پاک انقلاب اسلامی ما را از زیر ستم و ظلم شیطانیان و از زیر ستم صهیونیست ها آزاد کردند.

** شهید شکرالله پریشانی فروشانی

هر روز که از عمر این انقلاب خونین می گذرد، عاشقان پاک باخته بیشتری به کاروان شهدا می پیوندند.

** شهید شهاب افغان

بدانید که با خون هزاران شهید است که نهال انقلاب روز به روز بیشتر رشد می کند و ما باید از خون این هزاران شهید و جانباز پاسداری بدهیم و این پاسداری جز با ادامه دادن را آنان نیست.

** شهید شهباز ترک

با آگاهی کامل که به شهادت دارم برای دفاع از اسلام و حیثیت انقلاب اسلامی و دفاع از مملکت اسلامی به فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان و مرجع عالی قدر، حضرت امام خمینی به جبهه حق علی باطل شتافتم.

امید است که خون ما نهال نوپای انقلاب اسلامی را بارور کند و شهادت ما موجب آگاهی و رشد فکر جامعه جهانی اسلام گردد.

** شهید شهباز ثقفی

به شما افتخار می کنم که فرزندتان را در راه خدا هدیه انقلاب اسلامی کردید و امیدوارم این قطره خون من برای رشد انقلاب اسلامی در جهان مورد پذیرش آقا ولی عصر(عج) و نایب برحق او، امام خمینی(ره) قرار گیرد.

** شهید شهرام جعفری

عزیز و گرامی دارید خانواده معظم شهدا و معلولین را که به حق وارثان این انقلاب هستند. اگر می خواهید انقلاب اسلامی را در جهان دنیاگیر نمایید، لازمه آن این است که از طریق تعویض فرهنگ اسلام باشد و آن هم به جز از این که ابتدا خود عالم به فرهنگ قرآن بوده و عامل باشیم، حاصل نمی شود.

** شهید جعفر بکانی زاده

امت قهرمان! فرزندانتان صفحه دیگری از افتخارات و حماسه های دلیرانه را ورق زدند و با خون خود ریشه درخت جوان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را قوی تر کردند.

** شهید شیر محمد امیری ابراهیم محمدی

افتخار کنید که چنین فرزندی داشتید و با دو دست خود تقدیم انقلاب اسلامی کردید .

باید همه فدای انقلاب شویم و از جان و مال بگذریم و آن ها را در راه خدا خرج کنیم.

** شهید محمد جنت آبادی

پس پیش می رویم، با این امید که با کشته شدنم و ریخته شدن خونم، نهال نورس انقلاب اسلامی را که احتیاج به ایثار و از خودگذشتگی دارد، آبیاری کنم.

** شهید صادق بهفر

استکبار جهانی که در صدد نابودی انقلاب است نقشه های مختلفی می کشد و به انحای مختلف می خواهد این عطیه الهی را که در سایه خون صدها هزار شهید به پیروزی رسیده و تا به حال خروشان موانع را از سر راهش برداشته است، از بین ببرد.

** شهید علی اسماعیلی

سلام به ارواح پاک شهدا که با ریختن خون پاکشان، تداوم بخش انقلاب اسلامی شدند.

** شهید علی اشرف ابراهیمی

شهادت انقلابی را باید با آغوش باز پذیرفت و ما افتخار می کنیم که قربانیان بی آزاری برای امپریالیسم نیستم.

** شهید علی اصغر بابازاده اصل

درخت پربار انقلاب اسلامی برای سیراب شدن احتیاج به خون دارد امام عزیزمان «هل من ناصرا ینصرنی» صدا می زند و بر ملت ایران واجب است که به این پیام لبیک بگویند، این درخت را با خون خود سیراب کنند و پشتیبان امام و یارانش باشند.

** شهید علی افچنگی

برایم گریه نکن مادر عزیزم، چرا که دشمنانت در آن هنگام شاد و مسرور می شوند. من شهید می شوم تا نهال انقلاب آبیاری شود و خون من به ثمر بنشیند.

** شهید علی اکبر اقبالی

من که هر چه فکر می کنم، زندگیم به جز گناه چیز دیگری ندارد لذا به این خاطر بود که عازم جبهه شدم که بلکه این خون ناچیزم باعث آبیاری درخت نورسیده انقلاب اسلامی و ملت مستضعف ایران گردد.

** شهید غلام احمدی

امیدوارم خداوند مرگم را شهادت در راه خودش قرار دهد و خونم را وسیله سیراب ساختن درخت شکوهمند انقلاب اسلامی گرداند و پیامم را ابزاری در جهت به حرکت درآوردن دیگر نیروها قرار دهد.

** شهید غلام حسین بالاقلعه

من برای دفاع از دین مبین و خاک و جان مردم مسلمان و به پیروی از اسلام عزیز جانم را فدای اسلام و انقلاب می کنم.

اجتمام(1)**ل.الف.ی**1880**1436

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.