جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: جایگاه نیروهای مسلح در توسعه پایدار کشور از طریق ایجاد امنیت بسیار مهم است. به گزارش…

مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: جایگاه نیروهای مسلح در توسعه پایدار کشور از طریق ایجاد امنیت بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، امیر سرتیپ دوم “قاسم فراوان” در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: جایگاه نیروهای مسلح در توسعه پایدار کشور بسیار مهم است، زیرا علم‌آفرینی و ثروت‌آوری در کشور با ایجاد امنیت امکان‌پذیر می‌شود.

وی افزود: طبق شواهد تاریخی هر زمان که نیروهای مسلح با همراهی مردم روبه‌رو بوده توانسته به خوبی دفاع از امنیت کشور را به انجام برساند.

فراوان با بیان اینکه بیش از 60 درصد جنگ‌های صورت گرفته در جهان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در منطقه ما اتفاق افتاده است، تصریح کرد: بر همین اساس تقویت نیروهای نظامی باید از اولویت‌های اصلی کشور باشد، زیرا در قرن 21 و به دلیل محاسبات اشتباه صدام در اینکه نیروی نظامی ایران به دلیل تغییر و تحولات حاصل از انقلاب ضعیف شده است، دست به حمله‌ای ناجوانمردانه به کشور زد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دومین روز از آغاز جنگ تحمیلی 760 نفر از خلبانان با نوشتن وصیت‌نامه آمادگی خود را برای حضور در جنگ اعلام و به خوبی از طریق پدافند هوایی در برابر نیروهای متجاوز بعثی ایستادگی کردند.

امیر سرتیپ دوم فراوان با تاکید بر اینکه قدرت امروز کشور ناشی از ایستادگی 8 ساله رزمندگان در دفاع‌مقدس است، گفت: رهبری مقتدرانه امام خمینی(ره) وحدت مردم و قدرت نیروهای نظامی مهم‌ترین عامل پیروزی ایران در 8 سال جنگ تحمیلی بود و در جامعه امروز نیز رهبری روشنگرانه مقام معظم رهبری این اقتدار را به خوبی رقم زده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *