سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

به گزارش ایرنا ، فیروز خدایی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: بر اساس دستورالعمل جدید وزارت نفت اعتبارات ملی…

به گزارش ایرنا ، فیروز خدایی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: بر اساس دستورالعمل جدید وزارت نفت اعتبارات ملی به نسبت درآمد شرکت گاز استان از مرکز کشور به این شرکت تخصیص داده می شود.

وی گفت: در صورتی که جایگاه های سی ان جی فعال استان به ویژه جایگاه های در اختیار شهرداری های شهرهای مختلف استان اقدام به پرداخت بدهی معوقه گاز مصرفی خود به این شرکت کنند مبالغ قابل توجهی از این محل عاید شرکت گاز استان شده و به همان اندازه نیز اعتبارات پروژه های عمرانی ملی از سوی وزارت نفت به این استان تعلق خواهد گرفت.

وی از فرمانداران شهرستان های استان خواست مقدمات لازم برای پرداخت بدهی معوقه جایگاه های سی ان جی را به شرکت گاز فراهم کنند تا زمینه لازم برای اجرای پروژه های گازرسانی در این مناطق از سوی این شرکت فراهم شود.

خدایی گفت: در حالی که سوخت گاز در جایگاه های سی ان جی استان به مشتریان به صورت نقدی دریافت می شود ولی پرداخت گاز بهای مصرفی بیشتر این جایگاه ها به این شرکت با مشکل دریافت می شود طوری که در برخی از موارد این دریافت از طریق اجرای احکام قضایی و یا تعطیلی جایگاه از سوی شرکت گاز صورت می گیرد.

وی بیان کرد: امسال نرخ بهای گاز مشترکین 20 درصد افزایش یافته ولی هزینه های پروژه های گازرسانی بسیار بالارفته و کار اجرای پروژه های گازرسانی استان در هیچ شرایطی تعطیل نشده و این شرکت به تعهدات خود در قبال گاز رسانی به مناطق محروم روستایی در مناطق مختلف استان عمل می کند.

وی افزود: 40 درصد جمعیت شهری و روستایی شهرستان خلخال از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و تا پایان امسال با بهره برداری از 11 پروژه گازرسانی روستایی خلخال این میزان به 63 درصد افزایش خواهد یافت.

وی گفت: هزینه اجرای پروژه های گازرسانی در شهرستان خلخال سه برابر سایر مناطق استان است.

وی دلیل این امر را وضعیت توپوگرافی خاص منطقه و کوهستانی بودن بیشتر مناطق هدف گازرسانی در خلخال اعلام کرد و افزود: علاوه بر شرایط سخت کار در مسیرهای کوهستانی صخره ای و سنگی خلخال محدودیت زمان کاری به دلیل سردسیر بودن منطقه نیز از مشکلات موجود بر سر راه پروژه های گازرسانی در این شهرستان است که هزینه و زمان اجرای این پروژه ها را چند برابر نسبت به سایر مناطق استان افزایش می دهد.

وی اظهار کرد: بر اساس سیاست جدید شرکت گاز کشور در مناطقی که قابلیت گازرسانی نداشته و یا اجرای پروژه های گازرسانی به این مناطق توجیه اقتصادی ندارد این شرکت اقدام به استفاده از راهکارهای جایگزین و انرژی های نو به جای صرف هزینه های کلان خواهد کرد.

7119/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.