جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۷

به گزارش ایرنا، با وجود اعلام پیشین مسوولان مبنی بر افزایش قیمت بنزین و دیگر مواد نفتی از ساعت 24 پنج شنبه، در…

به گزارش ایرنا، با وجود اعلام پیشین مسوولان مبنی بر افزایش قیمت بنزین و دیگر مواد نفتی از ساعت 24 پنج شنبه، در ساعتهای پایانی شب هیچ خبری از ازدحام رانندگان و صف های طولانی خودروها در مقابل جایگاه های سوخت شهر 220 هزار نفری ایلام نبود.

با وجود ذخیره سازی و تکمیل همه جایگاه های عرضه سوخت به بنزین، گاز سی ان جی و نفت گاز و پیش بینی های لازم برای تامین تقاضای مراجعان، تمام جایگاه های ایلام شب آرام و بی دغدغه ای را پشت سر گذاشتند.

خبرنگاران ایرنا از شهرستان های مختلف استان نیز گزارش دادند که ازدحام و مشکلی در جایگاه های عرضه موادنفتی این مناطق وجود نداشت و نظم، آرامش و امنیت کامل به روال روزهای عادی در آنها حاکم بود.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پنجشنبه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد: هیات وزیران در اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 1393 نرخ های جدید بنزین، نفت گاز و CNG را برای اجرا از ساعت 24 پنجشنبه مورخ چهارم اردیبهشت به ترتیب زیر به تصویب رساند که به این وسیله به اطلاع مردم شریف ایران می رساند:

– نفت گاز هر لیتر 250 تومان

– بنزین سهمیه ای هر لیتر 700 تومان

– بنزین آزاد هر لیتر 1000 تومان.

– بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر800 تومان

– بنزین سوپر آزاد هر لیتر 1100 تومان

– بهای هر متر مکعب گاز CNG برای خودروها، 450 تومان

قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر 1000 تومان

این شرکت در اطلاعیه خود همچنین تاکید کرده است که سهمیه های 400 تومانی باقیمانده در کارت های سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها کماکان معتبر خواهد بود و دارندگان کارت های سوخت می توانند این سهمیه ها را با همان نرخ 400 تومانی گذشته از جایگاه ها دریافت کنند.

بر پایه این اطلاعیه، میزان سهمیه ماهانه همه خودروها طبق روال گذشته خواهد بود و از ساعت 24 پنجشنبه چهارم اردیبهشت، سهمیه کامل اردیبهشت ماه خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها به کارت های سوخت آنها تخصیص می یابد.

همچنین سهمیه بنزین خودروهای عمومی هم از زمان تغییر نرخ برای باقیمانده اردیبهشت ماه با نرخ های جدید به کارت های آنان تخصیص می یابد. ک/3

565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *