دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۶

بازرس خانه سازمان‌های مردم‌نهاد استان مرکزی گفت: تنها نباید به ورود گردشگر به یک منطقه اکتفا کرد، بلکه باید زمینه طوری فراهم شود…

بازرس خانه سازمان‌های مردم‌نهاد استان مرکزی گفت: تنها نباید به ورود گردشگر به یک منطقه اکتفا کرد، بلکه باید زمینه طوری فراهم شود که گردشگر از انتخاب خود پشیمان نشود.

حسن عزیز‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، با اشاره به رویکرد این سازمان در خصوص کمک به توسعه گردشگری در استان، در خصوص گردشگری روستایی گفت: روستاهای استان مرکزی پتانسیل لازم را جهت جذب گردشگر دارند، ولی شناخته شده نیستند.

وی با اشاره به روستای انجدان، آستانه و البرز به عنوان روستاهای شاخص استان مرکزی افزود: تنها راه ورود گردشگر به روستاهای استان مرکزی به وجود آوردن زیرساخت‌های لازم است.

وی تصریح کرد: در بعضی از روستاهای استان مرکزی جهت تهیه اغذیه یا وسیله مورد نیاز، گاهی باید 12 کیلومتر را پیمود که این نقصان در خدمات‌رسانی موجب دفع گردشگر خواهد شد.

عزیز محمدی با اشاره به وجود امکانات مناسب در روستاهای تاریخی دیگر نقاط ایران بیان کرد: 93 آبادی مانیزان در خنداب که از طبیعت بکر حیرت‌انگیزی برخوردار است تنها زمانی مورد توجه قرار خواهد گرفت که بتوانیم در این روستاها کار کرده و زمینه ورود گردشگر را مهیا سازیم.

وی با تأکید بر خستگی و دل‌مردگی مردم این روزگار اظهار کرد: خانواده‌ها به دنبال مکانی آرام و دنج هستند که می‌توان با فراهم کردن زمینه مناسب و در نتیجه جلب رضایت آنها گردشگری روستایی استان را گسترش داد.

عزیزمحمدی اضافه کرد: این سازمان با برپایی تورهای گردشگری روستایی سعی دارد مردم را بیشتر با جاذبه‌های بی‌نظیر روستاهای استان مرکزی آشنا کند ولی لزوم کمک مسئولین امر در گسترش گردشگری در این حوزه را نمی‌توان نادیده گرفت.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *