پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۹ - ۱۲:۱۲
جت مافوق صوت ویرجین گلتیک

چندی پیش جت مافوق صوت ویرجین گلتیک بصورت رسمی معرفی شد و حالا ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم به…

چندی پیش جت مافوق صوت ویرجین گلتیک بصورت رسمی معرفی شد و حالا ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم به معرفی و بررسی آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه شوید.

کمپانی ویرجین گلتیک (Virgin Galactic) از طرح جت مافوق صوت خود که می تواند سبک سفر در سراسر دنیا را تغییر دهد رونمایی کرده است. این هواپیمای نازک و باریک گنجایش ۱۹ مسافر داشته و می تواند با سرعت ۳ ماخ، سه برابر سرعت صوت، پرواز کند. تصاویر منتشر شده هواپیمایی با دم سه گوش دلتا را نشان می دهد که در ارتفاع بیش از ۶۰,۰۰۰ پایی پرواز خواهد کرد که ارتفاعی دو برابر ارتفاع پرواز هواپیماهای تجاری متداول است.

جت مافوق صوت ویرجین گلتیک

کمپانی هوافضای ویرجین گلتیک همچنین اعلام کرده است که طراحی و توسعه تکنولوژی موتور پیشرانه این هواپیمای بلندپرواز با مشارکت کمپانی رولز رویس صورت خواهد گرفت. این کمپانی اوایل سال جاری از طرح خود برای ساخت یک هواپیمای مافوق صوت در همکاری با سازمان ناسا سخن گفته بود. جورج وایت سایدز، مسئول بخش فضایی ویرجین گلتیک در این باره گفته است: «ما از تکمیل بازنگری ماموریت مفهومی و رونمایی از طرح مفهومی اولیه یک هواپیمای مافوق صوت هیجان زده ایم، که به نظر ما سفر تجاری ایمن و قابل اطمینان را با یک تجربه مسافری غیرقابل مقایسه ترکیب خواهد کرد». کمپانی ویرجین گلتیک قصد دارد کابین های این هواپیمای مافوق صوت را برای تامین نیازهای مسافران و متفاوت از کابین مسافران هواپیماهای مسافربری امروزی طراحی کند.

تیم طراحی ویرجین گلتیک خود را برای مرحله بعدی طراحی این هواپیمای مافوق صوت آماده می کنند که شامل تعریف معماری و پیاده سازی دقیق سیستم ها و همچنین تصمیم گیری در مورد مواد مورد استفاده در طراحی و ساخت هواپیماست. این تیم همچنین چالش های کلیدی در زمینه مدیریت گرمایی، تعمیر و نگهداری، نویز، خروجی ها و مسائل فیزیکی مربوط به سفرهای تجاری در ارتفاع بالا را مورد بررسی قرار خواهد داد. تاکنون در مورد هزینه هر صندلی از این هواپیمای مافوق صوت تجاری صحبتی نشده اما ویرجین گلتیک هر صندلی از فضاپیمای گردشگری خود را این روزها به قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار به فروش می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.