شنبه، ۲۰ دی ۹۳ - ۰۱:۰۶

 میهن پست – محمد اصفهاني خواننده پاپ ايران با جديدترين هليكوپتر آمريكايي كه وارد ايران شده  پرواز کرد.  بالگرد R۴۴ که ایران توانسته…

 میهن پست – محمد اصفهاني خواننده پاپ ايران با جديدترين هليكوپتر آمريكايي كه وارد ايران شده  پرواز کرد.

 بالگرد R۴۴ که ایران توانسته بود با دور زدن تحریم‌ها اخیرا از طریق دلالان از آمریکا خریداری کند، ماه گذشته در کیش رونمایی شد.

resized_423390_550

resized_423392_652

resized_423391_196

resized_423393_580

این خبر از آنجایی مهم بود که اولا این بالگردها آمریکایی بودند و ثانیا، ایران توانسته بود با دور زدن تحریم‌ها، این بالگردها را از آمریکا خریداری کرده و وارد کشور کند.

مدیرعامل شرکت هلی کوپتری ایران، خرید این بالگردها را “شاهکار” توصیف کرده و گفته بود: این هلی کوپترها نو بوده که با دور زدن تحریم ها توانسته ایم آنها را از طریق دلالان خریداری کنیم. هزینه انتقال این بالگردها زیاد بود و اگر آنها را به صورت مستقیم وارد می‌کردیم، حدود 2 میلیون دلار هزینه در برداشت.

از آنجایی که این بالگردها بزرگ نیستند، یکی از بهترین بالگردها برای آموزش خلبانی و حتی استفاده در یگان‌های پلیس شهری به حساب می‌آیند.

اما حالا با گذشت بیش از 2 ماه از اعلام رسمی خرید این بالگردهای آمریکایی که همگی نو هستند، در جریان برگزاری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی که با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و سازمان هوایی در جزیره کیش  در حال برگزار است، یک فروند از این بالگردها رونمایی شد.
444139_339
این نمایشگاه، از 27 تا 30 آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار می‌شود.

این بالگرد ساخت شرکت بالگردسازی رابینسون آمریکا است (Robinson Helicopter Company) که نام تجاری آن نیز به نام همین شرکت (Robinson R44) ثبت شده است.

در حال حاضر این بالگردها در 8 کشور به عنوان بالگردهای پلیس و بالگردهای نظامی مورد استفاده قرار دارند.

این بالگردهای تک موتوره، توسط یک خلبان هدایت شده و قادرند 3 مسافر را نیز با خود حمل کنند که یک مسافر در کنار خلبان و در قسمت جلویی کابین و دو مسافر هم در قسمت پشتی کابین استقرار می‌یابند.

این بالگرد در سال 1980 توسط فردی به نام فرانک رابینسون در آمریکا طراحی و ساخته شد و سپس در سال 1990 اولین پروازهای خود را با موفقیت انجام داد. از این رو، این بالگرد جزو جدیدترین بالگردهای سبک جهان به حساب می‌آید.

منبع»asriran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.