سه شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۹۹ - ۱۰:۰۹
جدیدترین نشانه های کرونا

روز به روز دانشمندان نشانه های جدیدی از کرونا کشف می کنند راش پوستی یکی از جدیدترین نشانه های کرونا است که انواع…

روز به روز دانشمندان نشانه های جدیدی از کرونا کشف می کنند راش پوستی یکی از جدیدترین نشانه های کرونا است که انواع آن را در این مطلب از میهن پست معرفی میکنیم.

راش پوستی از جمله علائم جدیدی است که به باور برخی پزشکان میتواند نشانه ابتلا به کرونا ویروس باشد. البته این نشانه تا به امروز در فهرست علائم مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار نگرفته است و بنابر اعلام رسمی این سازمان تب، خستگی و سرفه خشک اصلی ترین نشانه های کووید ۱۹ هستند.

سازمان بهداشت جهانی همچنین در بیانیه خود پیرامون علائم این بیماری خاطرنشان کرده است که دردهای بدنی، گرفتگی بینی، آبریزش بینی، گلودرد و اسهال و .. میتوانند از دیگر نشانه های ابتلا به کووید ۱۹ باشند. طبق آمارها همچنین از هر شش نفری که به این بیماری مبتلا میشود یک نفر به شدت بیمار می گردد و علائم حاد تنفسی در او ظاهر می شود. اما به تازگی اعلام شده که یک فرد مبتلا به کووید ۱۹ در مراحل ابتدای بیماری میتواند دچار راش پوستی شود.

به گفته دکتر Beuy Joob از مرکز پزشکی Sanitation1 در بانکوک تایلند این احتمال وجود دارد که یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ابتدا به راش پوستی مبتلا شود که در بسیاری موارد به عنوان نشانه یک بیماری دیگر اشتباه گرفته می شود.

علاوه بر این کانال ۷ ای بی سی گزارش داده که یکی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در لس آنجلس اخیرا دچار ناراحتی در پایش شده است و وقتی اولین بار راش پوستی را روی پای خود مشاهده کرده نمیدانسته که علت بروز آن چه بوده است.

در شمال ایتالیا نیز پژوهشی انجام شده که نشان داده از هر پنج بیمار بستری در یکی از بیمارستان های این کشور که به کووید ۱۹ مبتلا بوده اند یک نفرشان دچار راش پوستی شده اند.

حالا جمعی از متخصصان در مصاحبه با وبسایت Health.com اعلام کرده اند که راش پوستی بنابر دلایل مختلفی در بدن یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ اینجاد می شود که یکی از آنها واکنش سیستم ایمنی بدن فرد به بیمارس است یا حتی می تواند از اثرات منفی بیماری روی جریان خون باشد. جدیدترین نشانه های کرونا

راش پوستی چیست

راش پوستی در واقع نوعی واکنش بدن است که در آن بافت غیرعادی در پوست ایجاد می شود که می تواند خصوصیات دیگری نظیر درد، مور مور شدن یا خالی شدن مایع داشته باشد. راش پوستی معمولا در پاسخ به آلرژی، ورود سم به بدن، عفونت یا بیماری های دیگر ایجاد می شود. ظاهرا راش پوستی هم میتواند شکلی شبیه به ورم یا حتی زخم های آبکی داشته باشد. تشخیص راش گاهی اوقات حتی برای چشم های آشنا هم دشوار است.

برخی انواع راش به خودی خود خوب می شوند و برخی دیگر اما باعث نگرانی افراد می شوند. راش ها در دو گروه عفونی و غیرعفونی طبقه بندی می شوند و صدها نوع مختلف دارند و به هزاران دلیل گوناگون در افراد ظاهر می شوند. در ادامه ۸ نوع رایج از راش پوستی را به شما معرفی میکنیم.

کهیر

جدیدترین نشانه های کرونا

زرد زخم

جدیدترین نشانه های کرونا

زونا

جدیدترین نشانه های کرونا

پای ورزشکار

جدیدترین نشانه های کرونا

کرم حلقه ای

جدیدترین نشانه های کرونا

پسوریازیس

جدیدترین نشانه های کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.