یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۲

خبرگزاری ایرنا: یک مقام امنیتی در استان صلاح الدین عراق روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی موفق شدند 14 تروریست داعش را…

خبرگزاری ایرنا: یک مقام امنیتی در استان صلاح الدین عراق روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی موفق شدند 14 تروریست داعش را که قصد داشتند به پالایشگاه بیجی در شمال تکریت حمله کنند، به هلاکت برسانند.

این مقام نظامی افزود: عناصر داعش شب گذشته نیز سعی داشتند به نیروهای امنیتی مستقر در محیط اطراف پالایشگاه حمله ببرند و وارد آن شوند که نیروهای امنیتی تلاش آنها را خنثی کرد.

از سوی دیگر یک مقام عراقی در استان نینوا نیز گفت: اخبار منتشر شده درباره زخمی شدن ˈابو بکر البغدادیˈ سرکرده گروهک تروریستی داعش، در شهر ˈالقائمˈ در استان الانبار عراق، عناصر این گروهک تروریستی را به شدت دست پاچه و سردرگم کرده است.

این مقام عراقی گفت: عناصر داعش پس از انتشار این خبر به شدت نگران شده اند و برخی از مراکز و نهادی های این شهر از جمله دادگاه ها را تعطیل کردند.

بر اساس این گزارش از زمان اشغال موصل توسط عناصر ترویستی داعش، تاکنون به این میزان نشانه های ترس و سردرگمی در عناصر این گروهک دیده نشده بود.

یک مقام امنیتی دیگر همچنین گفت: نیروهای امنیتی موفق شدند تلاش شماری از عناصر داعش برای حمله به ساختمان دانشگاه تکریت در این استان را ناکام بگذارند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی در حال حاضر بر تمامی راه های منتهی به دانشگاه تسلط کامل دارند.

یک مقام امنیتی دیگر نیز گزارش داد که ارتش عراق موفق شد 40 بسته انفجاری کار گذاشته در مسیر تکریت- سامرا در جنوب استان را خنثی کند.

یک منبع نظامی دیگر در استان بابل اعلام کرد که ارتش عراق طی عملیاتی توانست ˈمحمد جندیل الجنابیˈ فرمانده نظامی گروهک تروریستی داعش را در منطقه ˈجرف الصخرˈ در شمال غربی حله از پای در آورد و به هلاکت برساند.

از سوی دیگر این مقام نظامی افزود: عناصر داعش شب گذشته نیز سعی داشتند به نیروهای امنیتی مستقر در محیط افراط پالایشگاه با هدف ورود به آن حمله کنند، که نیروهای امنیتی تلاش آنها را خنثی کرد.

سومریه نیوز نیز گزارش داد که سرتیپ ˈعلی غیدانˈ فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق به دستور نوری المالکی فرماندهی کل نیروهای کل قوا بازنشسته شد.

مقتدا صدر رهبر جریان صدر نیز با اشاره به اعزام گردان ها صلح به سامرا گفت: ما مطمئن هستیم گردان های صلح می توانند از سلامت و امنیت اهالی سامرا دفاع کنند.

صدر افزود: ما می دانیم که مردم سامرا نیز اقدامی علیه گردان های صلح انجام نخواهند داد زیرا به خوبی می دانند این نیروها برای دفاع از اهالی شهر وارد سامرا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.