شنبه، ۲۷ آذر ۹۵ - ۰۸:۳۹
جریمه رانندگی

فرصت بخشش دیرکرد جرائم رانندگی در حالی تا پایان آذرماه ۹۵ اعلام شده است که اوایل امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که…

فرصت بخشش دیرکرد جرائم رانندگی در حالی تا پایان آذرماه ۹۵ اعلام شده است که اوایل امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که درصورت پرداخت و تسویه حساب قبوض جریمه‌های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه ۹۵ جریمه دو برابر دیرکرد ناشی از عدم‌پرداخت جرائم تا پایان سال ۹۴ بخشیده شود و پس از آن بود که پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به تهیه سازوکار های این بخشودگی کرده و مدتی بعد اجرای آن آغاز شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با اجرای این قانون تمامی مالکان وسایل نقلیه که تا پایان آذرماه سال ۹۵ جرائم رانندگی معوق خود تا پایان سال ۹۴ را پرداخت کنند، دیگر نیازی به پرداخت جریمه دو برابری از سوی آنان وجود نداشته و تنها کافی است اصل مبلغ را پرداخت کنند.

درباره فرصت بخشش دیرکرد جرائم رانندگی گفته :

بخشودگی جرائم رانندگی نیاز به مصوبه مجلس دارد و اقدام اخیر پلیس نیز با تصویب نمایندگان مجلس انجام شده است، از این رو احتمال تمدید این مهلت نزدیک به صفر است و رانندگانی که مشمول این بخشودگی شده و تا کنون نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام نکرده اند، باید نسبت به پرداخت آن اقدام کنند، در غیر اینصورت پس از پایان ماه آذر جریمه دیرکرد دوبرابری مجدد برای آنان محاسبه شده و آنان باید این مبلغ را پرداخت کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه این طرح به معنای بخشودگی اصل جرائم نیست توضیح بیشتری داده  گفته: این بخشودگی تنها شامل جریمه دوبرابر دیرکرد است و اصل مبلغ جریمه باید پرداخت شود.

جرائم رانندگی

سردار مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی

به گفته وی، تا کنون تصمیمی برای بخشودگی جرائم در ماه های پایانی سال ۹۵ و سال آینده اتخاذ نشده و در صورتی که نمایندگان مجلس چنین طرحی را تصویب کنند، پلیس آن را اجرا خواهد کرد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص بخشش دیرکرد جرائم رانندگی اضافه کرد که برای پرداخت این جرائم نیازی به مراجعه حضوری به مراکز اجرائیات پلیس راهور نیست و به شکل اینترنتی نیز امکان پرداخت آن وجود دارد.
مهری همچنین با اشاره به قانون راهنمایی و رانندگی در خصوص توقیف وسایل نقلیه دارای بیش از یک میلیون تومان تخلف گفت: ماموران پلیس در معابر شهری و برون شهری در صورتی که خودرویی را متوقف کرده و این خودرو دارای بیش از یک میلیون تومان جریمه باشد نسبت به انتقال خودرو به پارکینگ و نگهداری آن در ابن محل تا زمان پرداخت جریمه اقدام خواهند کرد.

سرهنگ احمد کرمی اسد، رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا نیز با تشریح جزئیات این بخشودگی گفته بود: رانندگانی که مشمول این بخشودگی هستند می توانند برای استفاده از این تسهیلات کد وین کارت وسیله نقلیه را با درج  * در پایان آن به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کرده و پس از دریافت شناسه قبض مانند دیگر قبض ها از طریق دستگاه‌های خودپرداز یا اینترنت بانک نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

البته نباید فراموش کرد که جرائم رانندگی ثبت شده در سال ۹۵ شامل این بخشودگی نمی شود.

[highlight]منبع : isna[/highlight]

8 دیدگاه برای “فرصت بخشش دیرکرد جرائم رانندگی اعلام شد + جزئیات”

 1. علی گفت:

  با سلام

  من بازنشسته که حقوقم کمه باید اجازه میدادند تا پاداش اخر سال را میدادند بعد اتمام فرصتشو اعلام میکردند

  از قدیم میگن سیر از گرسنه خبر ندارد / اقایون حقوق های چند میلیونی میگیرن دیگه نمیدونن من بازنشسته با
  حقوق یک میلیونی و با چند سر عائله چطور این جریمه را پرداخت کنم

 2. صادق گفت:

  راسته این خبر؟

 3. نگهداری گفت:

  چه بد که جرایم سال ۹۵ شاملش نمیشه

 4. صائب گفت:

  کاش سال ۹۵ هم شاملش می شد

  1. جیکو گفت:

   کاش تا ولادت پیامبر اکرم (ص) رو هم حساب میکردن.

 5. کنکاش گفت:

  همین هم خیلی خوبه

 6. کنکاش گفت:

  بنظر من کسی نیست که خلافی ۹۴ رو صاف نکرده باشه

 7. دهدار گفت:

  من و این همه خوشبختی محاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.