یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۸:۰۲

به گزارش ميهن پست – رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که قسط ششم دارایی‌های بلوکه‌شده در شرف واریز است از عرضه چک…

به گزارش ميهن پست – رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که قسط ششم دارایی‌های بلوکه‌شده در شرف واریز است از عرضه چک پول‌های 100 هزار تومانی طی امروز و فردا در بازار خبر داد.
به  نقل از ايسنا، ولی‌الله سیف در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بیمه و بورس در مورد واریز قسط ششم دارایی‌ها طبق توافق ژنو گفت: این قسط در شرف انتقال است و به محض دریافت اخبار آن از سوی بانک مرکزی منتشر می‌شود.

وی همچنین در مورد این‌که مبالغ به دست آمده از دارایی‌های بلوکه شده صرف خرید چه کالاهایی خواهد شد، گفت: منابع آن کاملا آزاد است و بنا به اراده بازار می‌توانیم خرید‌ها را انجام دهیم که البته نیازهای اساسی موجود در کشور نیز در هزینه‌ی این دارایی‌ها مورد توجه قرارمی‌گیرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که می‌ توانیم کالاهای غیرتحریمی و مورد نیاز را از اقساط آزاد‌شده خریداری کنیم، گفت: بخشی از این منابع نیز صرف ورود اسکناس مورد نیاز بازار به داخل خواهد شد.

سیف همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر زمان ورود چک پول‌های 100 هزار تومانی گفت: این چک پول‌ها طی امروز و فردا وارد بازار خواهد شد.

وی در مورد پیش‌بینی نرخ تورم در خرداد‌ماه با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم بیان کرد: با توجه به ارقام اعلامی در اردیبهشت‌ماه و بررسی‌هایی که انجام شده شاهدیم که نرخ تورم مدیریت شده است و افزایش قیمت‌ها در بین ماه‌های گذشته تقسیم شد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: بررسی شاخص تولید‌کننده نیز بیانگر ادامه‌ی روند کاهشی تورم است و به احتمال زیاد نرخ تورم افزایش نیافته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *