یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۸

به گزارش میهن پست – سیستم پایش ماهواره «ایران ست»، صبح امروز با حضور معاون اجرایی رییس جمهور در شورای معاونان سازمان فضایی…

به گزارش میهن پست – سیستم پایش ماهواره «ایران ست»، صبح امروز با حضور معاون اجرایی رییس جمهور در شورای معاونان سازمان فضایی ایران در مرکز فضایی البرز افتتاح شد.
به نقل از ایسنا، مرکز پایش «ایران ست» شامل دو سامانه گیرنده unisean-36 برای دریافت تصاویر ماهواره ‌یی modis و سامانه دریافت تصاویر و داده از شبکه ماهواره‌یی “eumetcast است.

«ایران ست»، خدمات پهنای باند به ایران را روی ماهواره مخابراتی مشترک بدر-۵ ارائه و خدماتی کاملاً متمرکز با استفاده از ابزار الکترونیکی را مورد بهره برداری قرار می دهد.

شبکه ماهواره ای eumetcast، شبکه ای است که به جمع آوری، پردازش و ارسال تصاویر می پردازد و کاربرد عمده آن در هواشناسی است که با مشارکت کشورهای اروپایی و تحت نظارت آژانس فضایی اروپا فعالیت می کند.

سامانه گیرنده unisean-36 در اردیبهشت ماه سال جاری توسط شرکت سازنده در مرکز فضایی البرز نصب و راه اندازی شد، هم اکنون در حال دریافت روزانه تصاویر سنجنده modis ماهواره های aqua و terra است که دارای قابلیتهای بسیار بالایی در دریافت تصاویر از ماهواره های سنجش از دور شناخته شده و پرکاربرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.