سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۱۲:۳۲

به گزارش میهن پست – به چالش کشیدن استقلال فدراسیون فوتبال مقابل تصمیمات وزارت ورزش، حمایت عادل فردوسی پور از سرمربی تیم ملی،…

به گزارش میهن پست – به چالش کشیدن استقلال فدراسیون فوتبال مقابل تصمیمات وزارت ورزش، حمایت عادل فردوسی پور از سرمربی تیم ملی، اعتراف صادقانه علی کفاشیان نسبت به تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش و سوژه شدن جوراب های یک فوتبالیست که شبیه جوراب‌های زنانه بود از جمله مباحث مطرح شده در برنامه نود بود. ضمن اینکه مجری این برنامه موافقت خود با تمدید قرارداد کی‌روش را هم اعلام کرد.

به  نقل از مهر ، برنامه نود در حالی این هفته روی آنتن رفت که بخش عمده آن به تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی اختصاص داشت. علی کفاشیان میهمان حضوری برنامه بود که مفصل درباره وضعیت سرمربی تیم ملی صحبت کرد.

سئوال برنامه هم به سرمربی تیم ملی اختصاص داشت. “آیا با تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش موافق هستید”؟ کفاشیان خودش در ابتدای برنامه گفت که بدون شوخی موافق تمدید قرارداد است ولی در میانه برنامه صادقانه اعتراف کرد که “ته دلش به تمدید قرارداد راضی نیست”.

در ابتدای برنامه گزارش کاملی از حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران و عملکرد وی در جام جهانی پخش شد. همچنین گزارشی از شکرانه، داور پیشکسوت فوتسال که چند روز پیش فوت کرد، روی آنتن رفت.

در میانه صحبت‌های کفاشیان، بخش ۹۰ درجه و تقویم نود هم پخش شد. از سوژه‌های تقویم نود می‌توان به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر برزیل در شهریور ۱۳۵۱ یاد کرد. همچنین سنگین‌ترین شکست تیم ملی ایران به دیدار مقابل مجارستان بر می‌گشت که تیم ایران با نتیجه ۵ بر صفر از این تیم شکست خورده بود.

سوژه دیگر تقویم نود پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس برابر تیم شاهین بود که سرخپوشان موفق شدند بازی باخته را با نتیجه ۵ بر ۲ عوض کنند. این در حالی است که مسئولان فدراسیون در آن زمان تصمیم گرفتند بازی را به خاطر آنچه که وارد کردن استرس از سوی تماشاگران پرسپولیس عنوان شده بود، تجدید کنند. موضوعی که البته مورد موافقت پرسپولیسی ها قرار نگرفت. سرخپوشان از حضور در این بازی تکراری خودداری کردند تا این مسابقه در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاهین اعلام شود.

در شهریور ۱۳۴۹ هم تیم پیکان موفق شده بود تیم شرکت بنز را با ۵ گل در تهران شکست بدهد. لا‌به‌لای آیتم‌های نود درجه یک کلیپ هندی هم پخش شد!

در بخش پایانی صحبت‌های علی کفاشیان، مازیار ناظمی رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش روی خط برنامه آمد و درباره موضع این وزارتخانه نسبت به قرارداد کارلوس کی‌روش صحبت‌هایی را مطرح کرد. وی در بخشی از گفتگویش اظهار کرد: بعد از بازی ایران و بوسنی در جام جهانی، جواد نکونام پیش من آمد و گفت کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بماند. همچنین بعد از همین بازی از کی‌روش تشکر کردم. ایشان خودش گفت که نیاز به حمایت دارد و نگاه وزارت ورزش باید به وی تغییر کند.

وی افزود: من با صحبت‌های کفاشیان موافقم. ما باید از فضای احساسی برای تمدید قرارداد دور شویم. فدراسیون باید کارفرما باشد. البته وزیر ورزش هم دیدگاه‌های کارشناسی خود را مطرح کرد.

ناظمی همچنین به شوخی گفت: ما امشب به ته دل آقای کفاشیان رسیدیم. حالا کفاشیان را کجای دلمان بگذاریم بس که دوستش داریم!

وی با بیان اینکه پاسخش به مسابقه پیامکی برنامه نود، گزینه یک و موافقت با تمدید قرارداد کی‌روش بوده است، مجری برنامه نود را به چالش کشید. ناظمی از فردوسی پور پرسید که پاسخ خودش کدام است. تهیه کننده و مجری برنامه نود قصد داشت از پاسخ مستقیم به این سئوال طفره برود ولی ناظمی سرانجام موفق شد جواب قابل پیش بینی را از فردوسی پور بگیرد. مجری نود در اینباره گفت: در این شرایط و با توجه به نزدیک بودن جام ملت‌ها و همچنین در نظر گرفتن شان فدراسیون و وزارتخانه، موافق تمدید قرارداد کی‌روش به عنوان یک بیننده هستم.

البته مجری برنامه نود در همین بخش با مطرح کردن بحث مشورت وزیر ورزش به فدراسیون در ماجرای تمدید قرارداد کی‌روش، با کنایه گفت: در کرمان به این کار دخالت می‌گویند.

طعنه فردوسی پور برای دخالت‌های وزارت ورزش در تصمیمات فدراسیون به اینجا محدود نشد و آنرا به بحث تغییر دبیر و نایب رئیس فدراسیون فوتبال هم کشاند. این در حالی بود که کفاشیان درباره زیر سئوال رفتن استقلال فدراسیون فوتبال با “مشورت‌های” وزارت ورزش سکوت کرده بود!

سپس بخش دیگری از نود درجه پخش شد. در این بخش حتی جوراب حامد لک دروازه بان تیم فوتبال تراکتورسازی در بازی با نفت سوژه شد و گزارشگر این بخش گفت که این جوراب شبیه به جوراب زنانه بود! علاوه بر این، توپ جمع کن ۳۲ ساله در مشهد و در دیدار پدیده مشهد، خودش به عنوان پدیده توپ جمع کن‌ها معرفی شد!

اتفاق عجیب در برنامه نود اما وقتی افتاد که فردوسی پور قصد معرفی کردن میهمان برنامه را داشت. قبل از آیتم معرفی میهمان برنامه، نور افکن استودیو سوخت و تصویر برای لحظاتی قطع شد. چند ثانیه بعد وقتی دوربین داخل استودیو را به نمایش گذاشت، چهره مهدی شریفی مهیمان برنامه و عادل فردوسی پور به خاطر کم بودن نور تا حدودی تیره شده بود.

پیش از صحبت‌های مهدی شریفی مهاجم تیم سپاهان گزارشی از زندگی و خانواده وی در یکی از روستاهای شهرستان تیران (واقع در استان اصفهان) پخش شد. شریفی در ابتدای صحبت‌هایش درباره انتخاب نشدنش به عنوان پدیده لیگ گفت: من خودم در مراسم حضور داشتم. عباس زاده (مهاجم پرسپولیس) هم می‌توانست کاندیدا باشد ولی از اینکه انتخاب نشدم،  یک مقدار هم ناراحت شدم.

وی از زمان شروع فوتبالش، باشگاه‌هایی که در آن توپ زده بود و همچنین از آرزوها و الگوهایش هم صحبت کرد.

علی خسروی کارشناس داوری برنامه در لا‌به‌لای صحبت‌هایش به بی توجهی به داوران رده‌های غیر از لیگ برتر اشاره کرد و گفت: سه سال است که داوران غیر لیگ برتری حقوق خود را نگرفته‌اند.

حدود ۲ میلیون نفر در مسابقه پیامکی نود شرکت کردند که بیش از ۷۰ درصد شرکت کنندگان با تمدید قرارداد کی‌روش موافق بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.