سه شنبه، ۲۵ آذر ۹۳ - ۱۰:۲۸

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است که باید از…

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است که باید از منابع آن از جمله ماهیان خاویاری، ۲۰۰ میلیارد بشکه نفت و ۲۸۰ تریلیون فوت مکعب گاز آن استفاده کرد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفتگو با خبرنگار مهر از رونمایی از ناوشکن سهند در سال آینده خبر داد و افزود: ناوشکن‌ها و ناوبرهای زیادی در دست طراحی و ساخت داریم که نشانگر قدرت ارتش جمهوری اسلامی در آب‌های دریایی و سواحل است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از منابع اصلی دریای خزر گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است که باید از منابع متفاوت آن از جمله ماهیان خاویاری، ۲۰۰ میلیارد بشکه نفت و ۲۸۰ تریلیون فوت مکعب گاز آن استفاده کرد.

سیاری همچنین از استقرار نیروی دریایی کشورمان در ۱.۳ برابر خاک کل کشورمان در دریاها و آب‌های آزاد جهان خبر داد و ابراز داشت: می‌توانیم ادعا کنیم که اکنون نیروی دریایی به یک نیروی سیاسی، بین المللی، نظامی و علمی تبدیل شده است.

وی از برطرف شدن مشکلات بیمه کشتی‌های تجاری کشورهای مختلف در سواحل کشورمان که به سبب تحریم های غرب علیه کشورمان تدارک دیده شده بود خبر داد و افزود: مشکلی در این خصوص نداریم و صادرات و واردات از طریق دریا به خوبی انجام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان گفت: برای بهره‌برداری از منابع دریایی و تامین امنیت، برنامه‌های مختلفی در آب‌های دریایی اجرا می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *