سه شنبه، ۰۷ مرداد ۹۳ - ۰۸:۵۸

به گزارش میهن پست – فرید الهامی آهنگساز گروه موسیقی «فردوسی» جزئیات کنسرت این گروه با آواز شهرام ناظری در اردبیل را توصیف…

به گزارش میهن پست – فرید الهامی آهنگساز گروه موسیقی «فردوسی» جزئیات کنسرت این گروه با آواز شهرام ناظری در اردبیل را توصیف کرد فرید الهامی آهنگساز گروه موسیقی «فردوسی» درباره کم و کیف برگزاری کنسرت شهرام ناظری در ادربیل به خبرنگار مهر گفت: تازه ترین کنسرت شهرام ناظری همراه با گروه موسیقی فردوسی در سه بخش متفاوت برگزار می شود. قرارست در بخش اول برخی از اشعار شاهنامه بزرگ که به روایت داستان ضحاک و قیام کاوه آهنگر و در نهایت تولد فریدون اختصاص دارد، اجرا شود.
به نقل از مهر ، وی در ادامه افزود: در بخش دوم کنسرت دو شعر از حضرت مولانا که تا کنون اجرا نشده است برای اولین بار با صدای شهرام ناظری روی صحنه می رود. این دو قطعه جدید از اشعار مولانا «مرا در دل همی آید که من دل را کنم قربان» و «روحی است بی نشان و ما غرقه در نشانش» نام دارد که هنوز در هیچ کنسرت و یا در هیچ آلبومی شنیده نشده است و برای اولین بار در اردبیل رونمایی می شود. بخش سوم از این کنسرت هم به اجرای ملودی های فولکلور کردی اختصاص دارد.

الهامی درباره پیش بینی استقبال مردم از کنسرت گفت: واقعیت این است که برای اولین بار است که در این شهر اجرای برنامه داریم و شهرام ناظری هم پیش از این هیچ کنسرتی در اردبیل اجرا نکرده و در واقع برای نخستین بار است که مهمان مردم این شهر است، به همین دلیل نمی دانم استقبال چگونه خواهد بود. انتخاب اردبیل برای برگزاری کنسرت گروه موسیقی فردوسی به پیشنهاد شهرام ناظری بود و به همین دلیل فکر می کنم برگزاری این کنسرت در اردبیل و طنین آواز ناظری در این شهر برای هموطنان ترک زبان غافلگیرکننده و جذاب است.

شهرام ناظری

شهرام ناظری

وی در ادامه افزود: در نظر داریم درصورت استقبال هموطنان ترک زبان از این کنسرت، مجموع اجراها را یک شب دیگر تمدید کنیم.

الهامی با اشاره به این مطلب که جواب آواز در این کنسرت براساس گروه نوازی ریتمیک است، گفت: در موسیقی ایران معمول این است که جواب آواز با یک ساز سلو داده می شود اما در این کنسرت ریتم به شیوه گروه نوازی پاسخ آواز شهرام ناظری را می دهد. این بخش از اجرا به شکل ویژه ای طراحی شده و همه تلاش من به عنوان آهنگساز بر این بوده که مجموع قطعات برای شنوندگان خسته کننده نباشد و جذابیت های لازم را نیز دارا باشد.

آهنگساز گروه موسیقی فردوسی در پایان با اشاره به زمان برگزاری کنسرت گفت: این کنسرت در تاریخ 9 و 10 مردادماه ساعت 21:30 در تالار بزرگ رضازاده برگزار می شود و برای رفاه حال علاقمندان به موسیقی ایرانی بلیت ها از 30 تا 65 هزار تومان قیمت گذاری شده است. مجموع این بلیت ها در مراکز فروش استودیو ملت و فروشگاه پاپیون در اردبیل به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.