شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرگزاری مهر، بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان در راستای ارتقای سلامت دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش…

به گزارش خبرگزاری مهر، بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان در راستای ارتقای سلامت دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان ها و واحد ها و مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

تمام واحدها و مراکز دانشگاه آزاد باید جهت اطلاع دانشجویان نسبت به انتشار چاپ و نصب اطلاعیه در سایت‌ها کنند اقدام و مدارک و مشخصات متقاضیان را حداکثر تا 30 تیر ماه به اداره کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی مستقر در معاونت دانشجویی دانشگاه ارسال کنند.

به منظور رفاه حال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و بهره‌مندی آنان از توافق انجام‌شده با سازمان بیمه سلامت، دانشجویان متقاضی که در حال حاضر فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده (بیمه سلامت، ایران، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، بانک‌ها و…) و خواهان دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند، می‌توانند با ارائه مشخصات نام، نام‌خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کدپستی و آدرس به همراه تلفن ثابت و همراه به صورت مجزا، به صندوق رفاه و بیمه دانشجویی محل تحصیل خود مراجعه کنند.

پس از انجام این مراحل، شعب صندوق مشخصات و مدارک کامل دانشجویان متقاضی را جهت ثبت در سامانه به صندوق رفاه و بیمه مرکزی دانشگاه ارسال می‌کنند. بیمه سلامت دانشجویان به صورت رایگان است و صرفاً برای بیمه سلامت فقط هزینه صدور دفترچه از طرف دانشجویان پرداخت می‌شود.

تفاهم‌نامه بیمه دانش (تکمیلی و حوادث) بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با (بیمه دی و بیمه آرمان) مبادله شده که بر اساس آن دانشجویان متقاضی تسهیلات می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم در خصوص این دو بیمه استفاده کنند.

پوشش بیمه حوادث برای همه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور الزامی و حق بیمه سالیانه برای دانشجویان به میزان 20 هزار ریال است.

بر اساس این بخشنامه پوشش بیمه تکمیلی فعلاً برای دانشجویان اختیاری است و دانشجویان در صورت برخورداری از بیمه پایه (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و…) می‌توانند از بیمه تکمیلی دانش استفاده کنند.

متقاضیان بیمه تکمیلی درمان می‌توانند تعهدات بیمه تکمیلی درمان خود را از بین بسته پیشنهادی ب-1 (فاقد پوشش دندانپزشکی و عینک)، ب-2 (دارای پوشش دندانپزشکی و عینک) انتخاب کنند.

بر اساس بندهای این بخشنامه امکان پرداخت وام بیمه دانش به میزان 100درصد حق بیمه تکمیلی ( ماهیانه مبلغ 52 هزار ریال برای بسته ب-1 و مبلغ 83 هزار ریال برای بسته ب-2) به دانشجویان متقاضی از محل بیمه‌های صندوق رفاه وزارت علوم میسر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.