چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۶:۱۱

به گزارش میهن پست – سخنگوی گارد ساحلی آمریکا اعلام کرد که روز گذشته یک کشتی آمریکایی به سمت یک قایق ماهیگیری ایران…

به گزارش میهن پست – سخنگوی گارد ساحلی آمریکا اعلام کرد که روز گذشته یک کشتی آمریکایی به سمت یک قایق ماهیگیری ایران در آب های خلیج فارس تیراندازی کرده است.

مهر به نقل از سی ان ان نوشت، گارد ساحلی آمریکا اعلام کرده که این تیراندازی صرفا برای هشدار دادن به این قایق ماهیگری انجام شده است.

در این خبر آمده که دلیل تیراندازی آن بود که سرنشینان این قایق ماهیگری اقدام به نشانه گیری به سمت کشتی آمریکایی کرده بودند.

سرهنگ “ژوسف هانتز” سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس در این رابطه گفت: مطلع شدیم که یک قایق ماهیگیری ایرانی در حال نزدیک شدن به کشتی آمریکایی است از همین رو یک قایق را برای متوجه کردن سرنشینان آن به سمت این قایق فرستادیم اما وقتی این قایق به نزدیکی ماهیگیران رسید آنها با سلاح هایی که به همراه داشتند اقدام به نشانه گیری به سمت نظامیان امریکایی کردند و نیروهای آمریکایی نیز به سرعت اقدام به شلیک یک تیر هوایی کردند که همین امر موجب دور شدن قایق ماهیگیری ایران از صحنه شد.

“جان کربی” سخنگوی پنتاگون نیز در این رابطه گفت: کسی در این حادثه آسیب ندید و نهایتا قایق ایرانی صحنه را ترک کرد. گارد ساحلی ما معمولا چنین اقدماتی را انجام نمی دهد.

این حادثه در ساعت ۱۱:۳۰ قبل از ظهر به وقت گرینویچ رخ داده است. این حادثه در حالی رخ داده که در گذشته خبرها و گزارش های متعددی از سوی رسانه های غربی در مورد رفتار مناسب و همراه با احترام ناوهای ایرانی و امریکایی در خلیج فارس منتشر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.