دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۴۸

به گزارش میهن پست -عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با دور زدن قانون با استناد به مصوبه ستاد…

به گزارش میهن پست -عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با دور زدن قانون با استناد به مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی 2.6 میلیارد دلار از در آمد های نفتی را که باید به صندوق توسعه ملی واریز می شد را تبدیل به ریال کرده و در پایان سال کسری بودجه سال 92 را پوشش داد.

احمد امیر آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر از دستور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به دیوان محاسبات برای ارائه گزارش مفصل و دقیق از برداشت 4 میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی خبر داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:بر اساس قانون شرکت نیکو در آمد 4.1 میلیارد دلاری حاصل از فروش نفت را باید به حساب خزانه واریز می کرده و دولت هم باید سهم صندوق توسعه ملی و شرکت ملی نفت از این در آمد را پرداخت کرده و بقیه آن را نیز تبدیل به ریال کرده و در بودجه توزیع می کرد.

وی ادامه داد: دولت با استناد به مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در روند واریز این مبلغ کار سازی کرذه و سهم هایی مشخص کرد و 2.6 میلیارد دلار از این در آمد را تبدیل به ریال کرده و در بودجه سال 92 جای داده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت با این کار کسری بودجه سال 92 را پوشش داد اظهار داشت: اگر هدف دولت قانون گریزی و دور زدن قانون و قانون گذار نبود به چه علت برای برداشت از صندوق توسعه ملی از ستاد تدابیر ویژه اقتصادی مصوبه گرفتند، مجلس در لایحه اصلاحیه بودجه سال 92 اجازه نداد دولت از صندوق توسعه ملی برداشت داشته باشد اما دولت با مصوبه ای که از ستاد تدابیر ویژه اقتصادی گرفت عملا کاری را که مجلس با آن مخالف بود انجام داد.

این در حالی است که معاون اول رئیس جمهور چندی قبل با اشاره به مسائل مطرح شده در رسانه‌ها تأکید کرده است: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *