سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۵

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، چگونگی انجام جهش تحصیلی دانش‌آموزان را تشریح کرد. به گزارش فارس، نامدار عبدالهیان، معاون وزیر آموزش…

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، چگونگی انجام جهش تحصیلی دانش‌آموزان را تشریح کرد.

به گزارش فارس، نامدار عبدالهیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در پاسخ به این پرسش که «شرایط جهش تحصیلی دانش‌آموزان چگونه است؟»، خاطرنشان کرد: تا قبل از اینکه تکلیفی به آموزش و پرورش استثنایی بدهند، اگر اولیایی می‌آمد و می‌گفت فرزندم باهوش است، به اداره آموزش و پرورش مراجعه می‌کرد، امتحان می‌داد و به یک پایه بالاتر می‌رفت.

وی افزود: بعداً دیدند که مراکز غیردولتی این دانش‌آموزان را پذیرش می‌کنند و مقرر شد یک پیش شرط برای آن گذاشته شود؛ بر این اساس نخست فرد باید در آموزش و پرورش استثنایی حضور یابد و او از لحاظ ضریب هوشی بررسی شود و اگر آی‌کیو دانش‌آموز بالای 120 بود، اجازه می‌دهیم امتحان دهد.

عبدالهیان با بیان اینکه در واقع کار مربوط به دانش‌آموزان عادی است که در آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر آی‌کیو دانش‌آموز عادی بالای 120 بود اجازه شرکت در آزمون جهش تحصیلی را دارد؛ ضمن اینکه دانش‌آموز باید کلاس اول را به پایان رسانده باشد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تأکید کرد: دانش‌آموزی که امکان جهش تحصیلی دارد پس از تست آی‌کیو در استثنایی به آموزش و پرورش می‌رود و آنجا به مدرسه‌ای معرفی می‌شود و در آن مدرسه برای او سوال طرح کرده و در همان روز تصحیح می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر اولیا احساس می‌کنند دانش‌آموز آنها باهوش است و نیاز به جهش تحصیلی دارد باید نخست به آموزش و پرورش استثنایی مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در استان گیلان 900 دانش‌آموز بودند که ادعای جهش داشتند و پس از بررسی‌ها فقط 3 نفر آنها شرایط جهش تحصیلی را داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.