سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر،سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به دستگيري خالقان خفاش شب خيالي در بوشهر و هرمزگان اظهار داشت : اين…

به گزارش خبرنگار مهر،سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به دستگيري خالقان خفاش شب خيالي در بوشهر و هرمزگان اظهار داشت : اين افراد در صفحه اجتماعي خود عكسي از دختري كم سن و سال با دهاني دوخته شده منتشر كرده و مدعي شده بودند كه خفاش شب او را از مقابل مدرسه‌اش در بوشهر دزديده و پس از سوزاندن بدنش با سيگار و آزار و اذيت و تجاوز، او را به قتل رسانده و جسدش را در ساحل رها كرده است.

وی افزود : اين شايعه به سرعت در فضاي مجازي منتشر شد و حتي دامنه آن به پيام‌هاي وايبري و ديگر وسايل ارتباطي هم رسيد و نتيجه‌اش ايجاد احساس ناامني در مردم اين منطقه شد، به ويژه آنكه مردم بوشهر پيش‌تر شايعه قتل 90 زن در استان هرمزگان به خصوص در شهرهاي کوچک آن مانند فارس ، بوشهر و يا ربوده شدن 100 کودک طی تعطيلات اخير در شهرهاي شمالي کشور را شنيده بودند و احتمال مي‌دادند كه خفاش شب دوباره بازگشته است .

 هاديانفر گفت: با كسب اين اطلاعات مشخص شد اين شايعه از فضاي مجازي آغاز شده كه در اين راستا پليس فتا ضمن وارد عمل شدن ؛ تيمي از كارآگاهان زبده پليس سايبري را مسوول رسيدگي به اين موضوع کرد و موفق شد پس از مدت كوتاهي 5 نفر “خالق خفاش شب خيالي” را در هرمزگان و بوشهر مورد شناسايي و دستگير و به مقامات قضايي تحويل دهد .

رييس پليس سايبري کشور در ادامه ضمن تکذيب خبر هرگونه وقوع قتل‌هاي زنجيره‌ اي در استان‌هاي جنوبي کشور و هرمزگان و شهرهاي شمالي ، از برخورد جدي پليس با عاملان انتشار اين شايعات خبر داد و گفت : انتشار شايعات کذب کار مجرمانه ايست و نبايد بر شايعات کذب دامن زد .

وي با اشاره به اينکه هيچ کدام از عکس هاي که خفاشان شب خيالي در سايتشان قرار داده اند مربوط به هموطنان ما در کشور نيست و متهمان عکس هاي را از سايت هاي خارجي برداشت کرده اند ،هدف مجرمان دستگير شده را کاهش احساس امنيت عمومي ، تشويش اذهان عمومي و اثر گذاري شبکه هاي بيگانه برشمرد .

رييس پليس فتا ناجا عوامل تاثير گذار بر انتشار “خبر کذب بازگشت خفاش شب ” را مقرضانه عمل کردن برخي افراد ، عدم آگاهي برخي از هموطنان که از روي دلسوزي و براي آگاهي به ساير دوستانشان اين خبر را منعکس کرده اند و انتشار خبر توسط موتورهاي توليد محتواي وايبر که در اختيار رزيم صهيونيستي است و دوست دارند کشور را ناامن نشان بدهند ؛ عنوان کرد .

هاديانفر در خاتمه از شهروندان خواست هنگام دريافت ” خبر کذب بازگشت خفاش شب خيالي” و يا هرگونه خبر نادرست ديگر از طريق برخي از شبکه هاي اجتماعي و يا تلفن همراهشان اين خبر را حذف کرده و با پخش اين خبر دروغ باعث نگراني خود و ساير دوستانشان نشوند و حتما موضوع را به سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.