چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۲

به گزارش میهن پست – مدیرعامل ستاد دیه کشور رانندگان وسایل نقلیه را به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دعوت کرد و گفت:…

به گزارش میهن پست – مدیرعامل ستاد دیه کشور رانندگان وسایل نقلیه را به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دعوت کرد و گفت: ماه پرفضیلت رجب جزو یکی از ماه‌های حرام است که دیه در این ماه 200 میلیون تومان می‌شود.

به نقل از ایسنا، طبق نصوص فقه دینی و مطابق با ماده 299 قانون مجازات اسلامی، ماه‌های رجب، ذی القعده، ذی الحجه و محرم به عنوان ماه های حرام اعلام شده است که در این ماه ها دیه افراد با افزایش یک سوم (تغلیظ دیه) محاسبه می‌شود.

سیداسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه هفتمین ماه سال قمری ماهی است که در اسلام به آن اهمیت خاصی شده و در شمار ماه‌های پرفضیلت و یکی از چهار ماه برخوردار از حرمت و قداست است، اظهار کرد: رجب، ماهی است که در آن مخلوق خود را برای شرکت در مهمانی بزرگ خالق خویش آماده می کند. چه خوب است در این ماه پربرکت، ضمن زدودن غبار تیرگی از روح و جان و توجه بیشتر به معنویات یاد شده، دقت نظر بیشتری به ارزشمندترین ثروت و نعمت الهی که همان جان آدمی است داشته باشیم و با رانندگی نادرست و عدم توجه به قوانین، این موهبت بزرگ خود و دیگر انسانها را در معرض تهدید و خطر قرارندهیم.

وی با یادآوری مناسبت های خجسته ماه رجب که در آن ولادت سه امام معصوم و همچنین سالروز برانگیخته شدن خاتم انبیاء به مقام رسالت اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: امید است با رعایت کامل قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی ایام شیرین و معنوی این ماه بزرگ به کام هموطنان عزیز تلخ نشود و در این ایام شاهد کاهش چشمگیر حوادث رانندگی که هیچ گاه هم در شأن ملت شریف ایران اسلامی نبوده است، باشیم.

بر اساس این گزارش، طبق تقویم هجری شمسی ، ماه شروع و پایان ماه های حرام در سال 93 به شرح ذیر است:

11 اریبهشت الی 8 خرداد ماه ( متقارن با ماه رجب )

6 شهریور الی 3 مهر ماه ( متقارن با ماه ذی القعده)

4 مهر الی 3 آبان ماه ( متقارن با ماه ذی الحجه)

4 آبان الی 2 آذر ماه (متقارن با ماه محرم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *