جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۳

به گزارش میهن پست – نماینده مردم رباط کریم در مجلس از تکمیل طرح تشکیل “وزارت ازدواج و خانواده” در آینده نزدیک خبر…

به گزارش میهن پست – نماینده مردم رباط کریم در مجلس از تکمیل طرح تشکیل “وزارت ازدواج و خانواده” در آینده نزدیک خبر داد.

به نقل از تسنیم؛ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهیه طرح تشکیل وزارت ازدواج و خانواده، گفت: در زمان تدوین این طرح به اشکالاتی برخورد کردیم که این اشکالات موجب شد که ما آن را مورد بررسی مجدد قرار دهیم.
وی ادامه داد: نظرات کارشناسی و تکمیلی از سوی کارشناسان رسیده که ما در حال جمع‌بندی این نظرات در خصوص طرح تشکیل وزارت ازدواج و خانواده هستیم. البته برای مدتی طرح مذکور به دلیل انعکاس گسترده و مخالفت برخی راکد ماند، اما در جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم که این طرح به دلیل اینکه طرح عادی نیست باید بررسی زیادی بر آن صورت گیرد و در حال تلاش هستیم که این طرح پخته باشد تا به نیازهای جامعه پاسخ دهد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: مخالفان طرح اعتقاد داشتند که در حوزه جوانان نسبت به بحث تشکیل خانواده، شغل جوانان و جلوگیری از طلاق اقدامات قابل توجهی صورت نگرفته و اگر کاری صورت گرفته، نتایج قابل قبولی نداشته، چرا که ما افزایش نرخ طلاق و کاهش نرخ ازدواج و مشکلات جوانان در تأمین مسکن و شغل را شاهد بوده‌ایم و در ادامه زندگی از جوانانی که تازه تشکیل خانواده دادند، حمایت نشده و در نهایت رشد جمعیت کشور به حمایت از قشر جوانان در امر تشکیل خانواده و حمایت‌های پس از آن بستگی دارد.

وی تصریح کرد: ناکامی وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان برای همه مخالفان طرح تشکیل وزارت ازدواج و خانواده مشهود است، اما ایراداتی که مخالفان طرح گرفته‌اند شامل بحث کوچک‌سازی دولت، بار مالی طرح و مغایرت با قانون‌اساسی است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: یکی از ایراداتی که ما پذیرفتیم این بود که عنوان طرح ما تشکیل وزارت ازدواج و طلاق بود و این عنوان شائبه‌هایی را ایجاد کرد و فکر کردند که با این عنوان شأن وزارتخانه پایین می‌آید. لذا ما عنوان طرح را وزارت ازدواج و خانواده قرار دادیم. البته کنترل و کاهش نرخ طلاق یکی از مواردی است که در این وزارتخانه کارهای خوبی پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.