جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۲۴

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیات جدیدی از نامه ۱۲ ماده‌ای کمیسیون متبوعش به رئیس جمهور پیرامون مذاکرات…

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیات جدیدی از نامه ۱۲ ماده‌ای کمیسیون متبوعش به رئیس جمهور پیرامون مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ‌درباره جزئیات نامه 12 ماده‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره مباحث هسته‌ای، گفت: تصمیم گرفته شد تا کمیسیون از طرف مجلس پیشنهاداتی را به مسئولین مربوطه پیرامون مسائل هسته‌ای ارائه کند.

وی با بیان اینکه نامه مذکور خطاب به رئیس‌جمهور نوشته شده و رونوشت آن خطاب به وزیر خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی است، اظهار داشت: در این نامه مباحثی در مورد غنی‌سازی آمده و بر این تأکید شده توافق باید به صورتی باشد که مانند توافقنامه مقدماتی نباشد، یعنی جایی برای حرف و حدیث در آن باقی نماند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این نامه آمده، در صورت عدم تأمین این خواسته‌ها مخصوصاً 20 درصد، مجدداً غنی سازی 20 درصد را فعال کنیم؛ از طرف دیگر محدودیت تأمین غنی‌سازی اورانیوم 5 درصد را نخواهیم داشت؛‌ بکارگیری سانتریفیوژها نسل جدید که به اطلاع آژانس رسیده از دیگر حقوق مسلم جمهوری اسلامی ایران است.

کوثری در بیان جزئیات دیگر این نامه 12 ماده‌ای، تصریح کرد: تکمیل راکتور آب سنگین اراک و تأمین 20هزار مگاوات برق که مجلس هفتم به دولت ابلاغ کرده باید محقق شود پس نباید محدودیتی برای تعداد سانتریفیوژها پذیرفته شود.

وی اعلام کرد که نامه 12 ماده‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حدود یک هفته گذشته ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *