سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۵

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزارشد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با…

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزارشد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به وضعیت مطالبات غیرجاری شبکه بانکی کشور، بر لزوم شناسایی عوامل ایجادکننده تسهیلات غیرجاری در نظام بانکی تاکید کرد و گفت: باید عوامل داخل و خارج از نظام بانکی که منجر به ایجاد تسهیلات غیرجاری شده شناسایی و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن مشخص شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت موضوع زمین خواری و تخلفات صورت گرفته در تخصیص ارز مرجع و مبادلاتی طی سال های گذشته، خواستار تمرکز هرچه بیشتر ستاد بر این موضوعات شد و افزود: ضروری است این موضوعات پُراهمیت در دستور كار جلسات آتی قرار گیرد تا نسبت به جلوگیری از بروز تخلفات در این زمینه اقدام شود.

در این جلسه نماینده بانک مرکزی گزارشی در خصوص آخرین وضعیت تسهیلات غیرجاری شبكه بانكی كشور، ساماندهی مطالبات معوق شبكه بانکی و اقدامات صورت گرفته در خصوص مشتریان بدحساب کلان ارائه کرد.

معاون اول قوه قضائیه، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، وزرای اطلاعات، دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، دادستان تهران، رئیس کل دیوان محاسبات کشور و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.