سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۱۶

به گزارش میهن پست -هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۸۰ برای نخستین بار در ۸ مهرماه امسال در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین…

به گزارش میهن پست -هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۸۰ برای نخستین بار در ۸ مهرماه امسال در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین می‌نشیند.

برای نخستین بار هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۸۰ در ۳۰ سپتامبر برابر با ۸ مهرماه امسال در فرودگاه امام خمینی با حدود ۵۲۵ مسافر به زمین می‌نشیند. این هواپیما که در دوطبقه ساخته شده در سه کلاس FIRST، BuISNESS و ECONOMY مسافر می‌پذیرد.

ورود اولین هواپیمای ایرباس دو طبقه به فرودگاه امام

ورود اولین هواپیمای ایرباس دو طبقه به فرودگاه امام

براین اساس این هواپیما که مربوط به شرکت هواپیمایی امارات است تاکنون به دو مقصد پروازی جده و کویت پرواز داشته و فرودگاه امام خمینی به دلیل حجم بالای مسافرت‌ها میان دبی و تهران به عنوان سومین مقصد پروازی این هواپیما انتخاب شده است.

البته ایرباس پهن پیکر ۳۸۰ به دلیل شرایط خاص فنی و ابعاد به تجهیزات خاصی برای نشست و برخاست در فرودگاه ها نیاز دارد که وجود این توان فنی بالا در فرودگاه امام موجب تقاضای این ایرلاین برای پرواز ایرباس ۳۸۰ به ایران شده است.

سخنگوی فرودگاه امام خمینی (ره) در گفتگو با مهر با بیان اینکه از ماه‌ها پیش جلسات متعددی با این ایرلاین برای پرواز A380 شده است، گفت: تعداد بالای پروازهای بین المللی ایرانیان موجب شده که این شرکت هواپیمایی تمایل به جابجایی حجم بیشتری از مسافران داشته باشد به همین منظور این ایرباس برای پرواز به ایران انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه توان فنی بالایی در  فرودگاه امام (ره) وجود دارد، بیان کرد: تمامی پروازهای فرودگاه با برنامه ریزی‌های قبلی انجام می‌شود و نشست و برخاست A380 نمی تواند خللی در کار فرودگاه بوجود بیاورد.

ورود اولین هواپیمای ایرباس دو طبقه به فرودگاه امام

ورود اولین هواپیمای ایرباس دو طبقه به فرودگاه امام

علی کاشانی افزود: ظرفیت مسافری این هواپیما برای پرواز به ایران تکمیل شده و بطور حتم در بازگشت از ایران هم تمامی بلیت های این پرواز فروخته شده است که یکی از دلایل پرواز این هواپیما به ایران است.

براساس این گزارش ایرباس ۳۸۰ بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است که با گنجایش ۵۵۵ نفر در سه کلاس و ۸۴۰ نفر در یک کلاس و با بردی معادل هشت هزار ناتیکال مایل بدون توقف، برای نخستین بار در آوریل ۲۰۰۵ به پرواز در آمد. این هواپیما در سال ۲۰۰۲ وارد مرحله تولید شد و تولید اولین نمونه تجاری هواپیمای ایرباس A380 از ماه مه سال ۲۰۰۴ آغاز شده است. گفتنی است؛ قیمت تخمینی این هواپیما در سال ۲۰۰۶، ۲۹۶ تا ۳۱۶ میلیون دلار بوده است.

منبع:MEHRNEWS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.