دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۱۵

محمد شنبه زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، به مجازات های سنگین درخصوص مجرمان و توزیع کنندگان مواد مخدر…

محمد شنبه زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، به مجازات های سنگین درخصوص مجرمان و توزیع کنندگان مواد مخدر اشاره کرد و گفت:دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در بحث مبارزه با مواد مخدر کوچکترین اغماضی با جرائم مواد مخدر و مجازات آن صورت نخواهد داد و جزیره کیش جای امن برای قانون شکنان و متخلفان نیست.

وی تاکید کرد: اعتیاد یک معضل اجتماعی است و نیروی انتظامی کیش تا کنون زحمات زیادی در مبارزه با این معضل خانمان سوز داشته است که جای قدردانی دارد.

* مواد مخدر یکی از چالشهای اصلی بشریت و انسان است

امام جمعه کیش نیز درحاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه مواد مخدر یکی از چالشهای اصلی بشریت و انسان است اظهار داشت : مواد مخدر آسیبهای جدی به خانواده ، تلاش ، کوشش و ظرفیت هر انسانی وارد

می کند و بطور کلی مبتلای به آن را از چرخه و گردانه تلاش و زحمت و مفید بودن برای جامعه خارج می کند.

حجت الاسلام علیدادی ، به مصداق آیه قران ، که اگر شما یک نفر را احیا کنید مثل اینکه همه مردم را احیا کرده اید اشاره کرد و گفت:اگر فردی زحمت بکشد و تلاش کند تا یک نفر کمتر به این چالش و گرفتاری دچار شود ،بازدارندگی آن باعث می شود تا یک نفر را زنده نماید و ثواب و اجر آن بسیار است که در قران نیز به آن اشاره شده است .

علیدادی افزود: در ایران اسلامی بخشهای زیادی برای مبارزه قاطعانه و جدی را در دستور کار خود دارند که یکی از این بخش ها که شبانه روز تلاش می کند نیروی انتظامی است که ما شاهد آن هستیم و در مبارزه با قانون شکنی و در بخش مبارزه با مواد مخدر درخط مقدم قرار دارد و برای احیای انسان و انسانیت شهیدانی را تقدیم جمهوری اسلامی کرده است .

امام جمعه کیش به دستگاه قضای کشور اشاره کرد و افزود ، بخش دیگری از این مبارزه دستگاه قضا ی کشور است که باید ساعت ها زحمت بکشد و پرونده ها ی بسیاری را بازیابی کند تا بتواند حکمی که خدا پسند باشد را صادر کند .

* مردم باور کنند که یکی از زشت ترین اعمال ، گرفتاری به اعتیاد است

قائم مقام شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز در این مراسم گفت: باید کار فرهنگی را به سمت و سوی ببریم تا مردم باور کنند که یکی از زشت ترین اعمال ، گرفتاری به اعتیاد است ودر واقع بدانند چه کسانی به دنبال ترویج اعتیاد و مواد مخدر در جامعه هستند و چه مقاصدی را دنبال می کنند که قطعا می تواند اثربخشتر باشد.

ابراهیم رضوانی کشف 35 کیلو گرم مواد مخدر در کیش را حاصل تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی ماموران نیروی انتظامی ویژه کیش و دیگر دستگاه های اجرایی دانست و افزود: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی همگی باید دست به دست هم دهیم و با مشارکت و فراخوانی مردم در مبارزه با مواد مخدر بیش از پیش بکوشیم.

مراسم امحاء بیش از34 کیلو انواع مواد مخدربا حضورامام جمعه، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ، فرمانده نیروی انتظامی ،اعضای شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر، رئیس مرکز توسعه سلامت و جمعی از مسوولان انتظامی و منطقه آزاد کیش در محل ستاد فرماندهی انتظامی ویژه کیش برگزار شد .

1641/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.