یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۷

دو ماه از کلید خوردن طرح سوال از شهردار پایتخت برای اولین بار توسط رحمت‌الله حافظی عضو شورای شهر تهران به بهانه عدم…

دو ماه از کلید خوردن طرح سوال از شهردار پایتخت برای اولین بار توسط رحمت‌الله حافظی عضو شورای شهر تهران به بهانه عدم دعوت از روسای شش‌گانه شورا به منظور حضور در جلسات ماهانه کمیته تخصیص اعتبار نگذشته، که این بار محمد حقانی دیگر عضو شورای شهر طرح سوال از قالیباف را به دلیل تغییر پهنه زمین 71 هزارمتری بوستان مادر و ساخت و ساز اداری و مسکونی در این زمین کلید زده است.

محمد حقانی – عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران – در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد جزییات طرح سوال از شهردار تهران اظهار کرد: در ابتدا تذکراتی در مورد ساخت‌وساز در زمین‌های واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی که با نام بوستان مادر شناخته می‌شود به شهردار تهران داده شد، چراکه در طرح جامع و در طرح تفصیلی اول این زمین پهنه فضای سبز داشته است و در حال حاضر با فروش به یک بانک، ساخت و ساز در آن صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: انتظار داشتیم که پس از تذکر داده شده، شهردار تهران دستور بررسی موضوع را بدهند اما متاسفانه این کار انجام نشد و ساخت و ساز در این زمین شدت گرفت.

این عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بنده این موضوع را خلاف تشخیص داده درخواست رسیدگی به آن را داشته‌ام گفت: پس از ارسال نامه کتبی شهردار تهران نیز نامه کتبی در این زمینه به من ارسال کردند که در آن علت ساخت و ساز در بوستان مادر اینگونه عنوان شده بود که این زمین در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری داده و پهنه M و R تغییر یافته است.

به گفته حقانی، این در حالی است که براساس قانون تغییر پهنه در اختیار شورای عالی شهرسازی و معماری است و کمیسیون ماده 5 اجازه چنین کاری ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آقای قالیباف هم شهردار تهران و هم رییس شورای عالی شهرسازی و معماری است، انتظار داشتیم که نسبت به دیگر اعضای این شورا در مورد فضای سبز حساسیت بیشتری به خرج داده و از این فضاها صیانت کنند.

این عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از پاسخ شهردار تهران درخصوص این موضوع قانع نشدم، تصریح کرد: به دلیل قانع نشدن برابر ضوابط اعمال ماده 73 قانون شوراها را اعمال کرده‌ایم و شهردار تهران باید برای پاسخگویی در این زمینه در صحن شورا حضور یابند.

حقانی با اشاره به اینکه نامه طرح سوال از آقای قالیباف به منظور حضور وی در صحن شورای شهر تهران برای پاسخگویی در زمینه عدم توقف ساخت و ساز در بوستان مادر گفت: این نامه روز گذشته توسط رییس شورای ارائه شده و از زمان ابلاغ این نامه از ریاست شورا به شهردار تهران، آقای قالیباف 10 روز زمان دارند که در صحن شورا حضور یابند و در این زمینه پاسخگو باشند.

وی در پاسخ به اینکه در صورت دستور توقف ساخت و ساز در بوستان مادر، چه تصمیمی درخصوص ادامه روند طرح سوال از شهردار اتخاذ خواهد شد، بیان کرد: امیدواریم که روند ساخت و ساز در بوستان مادر متوقف شود و در صورت اتخاذ این تصمیم توسط شهردار، طرح سوال از وی متوقف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.