پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۷

به گزارش خبرگزاری مهر، این جشنواره به همت خانه‌ي فرهنگ ایران در راولپندی با همکاری 12 مرکز فرهنگی شهر راولپندی و در بیش…

به گزارش خبرگزاری مهر، این جشنواره به همت خانه‌ي فرهنگ ایران در راولپندی با همکاری 12 مرکز فرهنگی شهر راولپندی و در بیش از 50 نقطه‌ي شهر برگزار می‌شود.

نمایش قرآن به همراه ترجمه‌ي زبان‌های مختلف فارسی، اردو و انگلیسی از كلام الله مجيد، نمایش کتب و منابع قرآنی مذاهب مختلف اسلامی، منابع صوتی و تصویری قرآنی، نمایش هنرهای دستی و دیگر آثار و منابع قرآنی، برگزاری کارگاه‌های آموزش قرآن و احکام، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی و دیگر فعالیت‌های مرتبط با قرآن، از جمله بخش‌های در نظر رفته شده براي اين جشنواره است.

جشنواره‌ي قرآن و وحدت، همزمان با میلاد مبارک حضرت امام حسن مجتبی (ع) در 22 تير، آغاز و با برگزاري مراسم اختتاميه در روز قدس در 3 مرداد و اهدای جوایز به برندگان بخش‌هاي مختلف جشنواره به پايان خواهد رسيد.

استقبال از غرفه‌ ایران در نمایشگاه قرآن کابل

غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ششمين نمایشگاه بزرگ بهار قرآن کریم كه در مسجد جامع الزهرا (س) غرب کابل در حال برگزاري است، با استقبال مراجعه‌كنندگان افغان مواجه شده است.

مراجعه‌كنندگان به نمايشگاه بزرگ بهار قرآن در كابل، ضمن حضور و بازدید از غرفه‌های این نمایشگاه، به شكل ويژه از غرفه‌ي رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز بازدید به عمل مي‌آورند؛ به طوري كه استقبال از غرفه بسيار زياد گزارش شده است.

در این نمایشگاه حدود ۳۲ غرفه از جمله غرفه‌ رایزنی فرهنگی كشورمان وجود دارند كه به عرضه‌ي صنایع دستی قرآنی، قرآن‌های چاپ جمهوری اسلامی ایران، کتب دینی، نرم‌افزارهای قرآنی مشغول است. اين فعاليت‌ها مورد توجه بازدیدکنندگان واقع شده است.

غرفه‌های دیگر این نمایشگاه عبارتند از: انتشارات دانش قرآن، انتشارات بیهقی، انتشارات الهدی، انتشارات نینوا، ایستگاه کودک و نقاشی، مؤسسه‌ي صبح امید، انتشارات کودکانه، حوزه‌های متعدد علوم دینی مربوط به خواهران، غرفه‌ای به نام حافظان کل قرآن کریم، دوست من حجاب، خانواده و حجاب، نماز و رمضان، تلاوت و تطهیر در قرآن، ایستگاه قرآن کریم، معیار و سبک زندگی اسلامی و اخلاق در زندگی و … كه مورد توجه بازديدكنندگان قرار دارد.

در این نمایشگاه همچنين مسابقات قرآنی در بخش‌های مختلف و آزمون‌های رقابتی درباره‌ي مسایل دینی و مذهبی برگزار می‌شود. در پایان هر مسابقه برای برندگان و برگزیدگان آن از سوی نهادهای مربوطه جوایزی اهدا می‌شود.

به گفته‌ي مسئول برگزاری این نمایشگاه، یکی از موضوعات مهمی که در سال‌های گذشته کمتر به آن پرداخته مي‌شد، موعود شناسی و امام‌زمان شناسی، عقاید و اخلاق خانواده بود كه با ورود آنها به ششمين نمايشگاه بزرگ بهار قرآن كريم، موضوع‌هاي بیشتری برای بازدیدکنندگان ارايه شده است

گروه تواشیح ثقلین در برنامه های هفته قرآنی قزاقستان

گروه تواشیح ثقلین با شرکت در برنامه های هفته قرآنی در شهر های اوسکمین و آستانای قزاقستان با اجرای تواشیح زینت بخش برنامه های هفته قرآنی شدند.

گروه ثقلین بنا به دعوت امام مسجد جامع شهر اوسکمین ضمن حضور در مراسم افطار این مسجد با اجرای تواشیح موجب خرسندی و وجد نماز گزاران و روزه داران این شهر شدند.

در ابتدای مراسم، امام مسجد جامع ضمن خیر مقدم به هیأت اعزامی از جمهوری اسلامی ایران؛ ماه رمضان را ماه قرآن و ماه ضیافت الهی بر شمرد .

در پايان ، صابری رایزن فرهنگی كشورمان در قزاقستان نیز از میهمان نوازی و استقبال گرم مردم شهر اوسکمین و امام مسجد جامع تشکر و قدردانی نمود.

گروه ثقلین به دعوت امام مسجد جامع شهر در اين برنامه هاي هفته قرآني حضور داشتند كه اين برنامه قرآني 17 تیر 93 به كار خود پايان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.